1. Česká liga mládeže, 4.-5. kolo

V sobotu 4. prosince naše A družstvo žáků zajíždělo do Jihlavy odehrát další dvě kola 1. ligy. Ukázalo se, že naši soupeři jsou zatím o poznání lepší a zkušenější. Navíc jsme nastoupili oslabeni o nemocného Radka Rouba.

V 1. utkání jsme dopoledne nastoupili proti družstvu Chotěboře, tedy jednomu z nejsilnějších týmů ve skupině. Na 1. šachovnici dlouho vzdoroval Rudolfu Junovi Jakub Nešpůrek, nakonec na remízu nedosáhl. Na 2. šachovnici podlehl útoku Violy Pejřimovské Jakub Hrdlička. Na 3. šachovnici podal snaživý výkon Jan Hrdlička, nenašel však ve složité pozici sicilské obrany vhodný plán, oslabil si pozici a v beznadějné pozici se vzdal. Na 4. šachovnici nám udělal radost Šimon Stefan, který využil chyb soupeře (Martin Včela) a přesvědčivě vyhrál v koncovce střelce proti jezdci. Kristýna Pařízková s Robertem Junem na 5. šachovnici neměla šanci a po sérii hrubých chyb se musela vzdát. A stejně dopadl na 6. šachovnici Tomáš Hrdlička, který bohužel nenašel v lepší pozici zisk figury a po delším odporu se také vzdal. Výsledek 1:5 byl po předvedeném výkonu našich hráčů dosti krutý. Zkušenosti z vážných partií na této úrovni jsou však k nezaplacení.

Po zbytečně dlouhé přestávce na oběd jsme nastoupili ke druhému utkání s domácím Gambitem Jihlava. Radostné bylo zjištění, že naši bojují jako lvi i když opět s mnohem lepším soupeřem. Horší byl konečný výsledek 1/2 : 5 1/2 bodu, když jediné remízy dosáhl Jakub Nešpůrek. Přitom vyhrát měla s věží víc Kristýna Pařízková, Tomáš a Jakub Hrdličkovi stáli v partii velmi dobře. Nedá se nic dělat, čeká na nás posledních 6 utkání v příštím roce a pokus o záchranu v soutěži.