1. kvalifikační turnaj KPJ 2023 pro věkové kategorie HD 10-20, Hlinsko 12.11.2022

Úvodem je třeba konstatovat, že náš Šachový spolek svojí celkovou účastí 29 žáků a dorostenců o několik délek předčil ostatní šachové oddíly v rámci PDŠS. A navíc se našim barvám vcelku dařilo i výsledkově. Škoda, že pro nemoc museli účast na turnaji vzdát Honza Boháč a Vašek Seidl.

V kategorii HD 10 jsme měli trojí zastoupení. Z 23 účastníků skončil Jakub Pospěch na velmi pěkném 9. místě a dobré je umístění i Matyáše Kryštofa na místě 11. Svůj první turnaj sehrál Viktor Horzenberger, který má za sebou pouze 4 tréninky v DDM Kolín. 19. místo se ziskem 2,5 bodu je proto také úspěchem !!

Kategorie HD 12 patřila v Hlinsku jednoznačně našim hráčům a lze říci, že v této kategorii v kraji v současnosti dominujeme. Bereme všechny tři medaile v pořadí 1. Daniel Málek, 2. Jan Pádivý, 3. Tomáš Hrdlička. Postup do finále KPJ již  má jistý šestice našich hráčů: Daniel Málek, Jan Pádivý, Mikuláš Hrstka, Tomáš Hrdlička, Ondřej Suchánek a Jirka Hlaváček !! V této kategorii nás ještě zastupovali Karel Kápička (16. místo) a Zuzana Stryková (18. místo), oba získali 3 body. Ve skupině hrálo celkem 25 dětí,

Bohaté zastoupení jsme měli také ve věkové kategorii HD 14. Velmi úspěšný zde byl Matěj Šuba, který obsadil postupové 7. místo se ziskem 4,5 bodu při 36 účastnících. Tomáš Kloud skončil celkově jedenáctý, Tomáš Staněk skončil dvacátý, Vojtěch Kutílek 24. místo, Zdeněk Kápička 25. místo, Jan Kubín byl  30. a Antonín Rosický 31.

Naše velká dívčí naděje  v kategorii HD 14,  Tereza Krátká,  obsadila výborné 8. místo se ziskem 4,5 bodů. Její šachový růst je očividný a chuť šachově na sobě pracovat se začíná opravdu projevovat !

Další postupovou radost jsme zažili v kategorii HD 16, kde si postup do finále KPJ vybojoval Šimon Stefan celkově 4. místem se ziskem 5 bodů při 31 účastnících. Ve skupině dále hráli naši Hugo Hejzlar (16.), Patrik Charvát (17.), Dan Vágenknecht (22.), Daniel Káninský (24.), Marek Farat (26.), Josef Kolínský (28.) a Ondřej Kvasnička (31.).

V otevřeném turnaji pro kategorie HD 18-20 zaznamenal velký úspěch Jakub Nešpůrek, který zvítězil se ziskem 6,5 bodu. Dobře hrál i Jan Hrdlička, který si zaskočil díky přímému postupu v kategorii HD 14 mezi dorostence a slavil úspěch celkově 6. místem při 18 účastnících. Cenné zkušenosti sbíral snaživý Adam Vágenknecht, který skončil 14. se ziskem 3 bodů.

2. kvalifikační turnaj se bude hrát 17. prosince 2022 (sobota) ve Svitavách.