6. kolo 1. ligy mládeže

V sobotu 15. ledna jsme zajížděli k odehrání 6. kola 1. ligy mládeže, ve kterém jsme se utkali s družstvem Světlé nad Sázavou. A opět nechybělo mnoho ke kýženému úspěchu. Prohráli jsme 2:4, ale určitě jsme nevyužili všech možností. 

Utkání začalo doslova katastrofálně, když Jakub Tyč odevzdal zcela zadarmo jezdce svému mladičkému soupeři. Naštěstí ten byl natolik unesen nečekaným darem, že vzápětí Jakuba obdaroval dámou a brzo bylo po partii. A utkání se dále vyvíjelo slibně. Na 2:0 po velmi dobrém výkonu zvýšil Šimon Stefan, když přesvědčivě uplatnil výhodu pěšce v pěšcové koncovce, když správně aplikoval pravidlo mezních polí. Jenže to bylo už z naší strany vše. Soupeř měl na prvních dvou šachovnicích velmi dobré hráče, kteří naši dvojici Jakub Nešpůrek a Jakub Hrdlička přehráli a donutili je kapitulovat. Bylo srovnáno na 2:2 a rozhodovalo se na 3. a 5. šachovnici. Soupeřka Radka Rouba však skvěle rozehrála útok a s figurou méně zcela paralyzovala figury našeho hráče. Ten kapituloval v naprosto beznadějné pozici. Utkání dohrával Jan Hrdlička, který bohužel nezvládl hru se dvěma pěšci více. Soupeři se podařilo materiál upravit na koncovku dvou střelců proti věži a bylo rozhodnuto. Zbývá nám už jen teoretická naděje na záchranu v podobě šachového zázraku. A to i přes skutečnost, že nás čekají relativně slabší soupeři než dosud. 

V sobotu jsme měli hrát ještě odpolední utkání s Vlašimí B, které však několik hráčů spadlo do karantény a utkání bylo odloženo na 29. ledna. Bude se hrát opět na ORTEXU v Hradci Králové (odpoledne).