Další vítězství v KP II západ a opět 5 : 3. Cenné body vezeme z Heřmanova Městce.

V KP II se pro nás stává tradicí, že utkání rozhodují naší mladí hráči a ne jinak tomu bylo v neděli 18. prosince v Heřmanově Městci. Na zápas jsme nominovali  pět mladíků a vedli si znamenitě. 

Utkání bylo zahájeno mojí kratičkou remízou s Vojtěchem Starým a po dvou hodinách hry připojil druhou remízu Pavel Švanda. Potom jsme šli do vedení díky Vaškovi Seidlovi, který proměnil černými figurami svoji velkou poziční výhodu. Soupeř nakrátko vyrovnal, když na 6. šachovnici musel kapitulovat Jan Rožek v beznadějné jezdcové koncovce s dvěma pěšci méně. Vzápětí jsme opět vedli, když doslova z lopaty utekl svému soupeři Šimon Stefan, který přežil silný útok na krále, využil časové tísně soupeře a ve věžové koncovce s pěšcem více nezaváhal. V dalším průběhu utkání remízoval Milan Vančura, který pokazil nadějnou pozici. Zbývaly dohrát dvě poslední partie. Výhry se pokoušel docílit soupeř Jakuba Nešpůrka, který však prokázal chladný úsudek a partii dovedl do remízového přístavu. Stav byl 4:3 pro naše barvy a na konečných 5 : 3 upravil výsledek Jan Hrdlička, když viděl všechna úskalí své pozice a přesnou hrou donutil svého soupeře ke kapitulaci. „Stará“ garda v družstvu tedy uhrála tři remízy 🙂 a „mladíci“ rozhodli utkání výsledkem 3,5:1,5 bodu. 

Po 5 kolech soutěže jsme bez bodové ztráty na 2. místě o skóre za družstvem Rapidu Pardubice C. Tato dvojice má již před dalšími družstvy náskok 5 bodů. Pikantní na tom je, že s Rapidem C hrajeme v posledním 9. kole. Bude to boj o postup do KP I ???  

V 6. kole hrajeme 8. ledna 2023 ve Břehách s družstvem Chotěboře C.