Dohrána 1. Česká liga mládeže C, naše družstvo předposlední.

O víkendu 23.4. – 24.4.2022 se v Náměšti nad Oslavou dohrála 1. ČL mládeže. Ve 4 skupinách startovalo celkem 48 družstev. Naše A družstvo hrálo ve skupině C. Co se týče průměrného ratingu základní sestavy, naše družstvo za většinou soupeřů poměrně hodně zaostávalo a bylo to znát na konečném výsledku. Na druhé straně náš výběr příkladně bojoval a svým výkonem ukázal, že se můžeme těšit na lepší budoucnost. Z družstva v příští sezoně odejde pouze Jakub Hrdlička věkové hranice (ročník nar. 2005 už v 1. ČL nebude moci hrát) a Le Hoang Anh Quan z důvodu ukončení činnosti.

Potěšující zprávou pro nás je skutečnost, že přes sestup z 1. ligy si ji zahrajeme opět, protože družstvo Lanškrouna A se v soutěži udrželo a zároveň Lanškroun B zvítězil v KPDŽ před naším béčkem. Pokud tedy Lanškroun ne 1. ligy nepostaví 2 družstva, potom postoupí z JPDŽ do 1. ligy naše družstvo. 

V Náměšti jsme dosáhli následujících výsledků.  V 8. kole jsme prohráli s domácí Náměští nad Oslavou 1,5:4,5, v 9. kole s Kuřimí 1:5. A potom konečně jsme dosáhli na výhru 4:2, když jsme porazili Polabiny C.. S papírově nejsilnějším soupeřem, družstvem Polabin B jsme hráli v posledním kole a poprvé za celou soutěž nikdo z našich hráčů nebodoval, 0 : 6. 

Hodnocení výkonu našich hráčů:

Jakub Nešpůrek na 1. šachovnici ve většině partií dlouho odolával svým daleko zkušenějším soupeřům často s ELO převyšujícím 2000 bodů. Svoji daň si u něho určitě vybrala i riskantní volba zahájení. Získal 2 body z 11 partií.

Jakub Hrdlička na 2. šachovnici hrál obstojně, když měl bílé figury. Dvě partie takto dokázal remízovat. Daleko horší byl průběh partií, ve kterých měl černé. Zde si často nevěděl rady s tlakem soupeřů a záhy prohrával. Zisk 1 bod z 10 partií.

Jan Hrdlička na 3. šachovnici zaplatil vysokou daň za nezkušenost. Pokazil řadu vyhraných partií přehlédnutím poměrně jednoduchých obratů. Určitě si zasloužil získat více bodů než pouhých 1,5 bodu z 10 partií.

Šimon Stefan byl oporou našeho družstva. Získal 5,5 bodu z 11 partií. A bodů mohlo být i více, kdyby v některých chvílích nehrál příliš zbrkle. Má velmi dobrý cit pro pozici, kdy většinou se správně orientuje a hledá optimální řešení.

Kristýna Pařízková sehrála pouze 3 partie, ve kterých nebodovala. Soutěž byla nad její současné síly.

Radek Roub bohužel odehrál pouze 5 partií, ve kterých získal 3 body. Jeho hra má letos stoupající úroveň a výrazně stoupl i jeho zájem o šachy. Musíme věřit, že v příští sezoně si na soutěž najde více času.

Jakub Tyč získal 3 body ze 7 partií. Jeho bojovnost a přístup k partiím jsou příkladem pro ostatní. Je vynalézavý a pokud zlepší hru v zahájení má perspektivu dalšího růstu. 

Hugo Hejzlar si zahrál 4 partie a jeho zisk byl 2 body. Hraje velmi zodpovědně. Někdy se těžko rozhoduje a to vede k pasivitě v pozicích, kde by měl být rázný.

Tomáš Hrdlička jako nejmladší hráč našeho družstva sehrál 4 partie, když zaskakoval za chybějící hráče. Přesto, že vyšel bodově naprázdno, ukázal, že jeho čas pro náročné ligové partie přichází. Jeho prohry většinou pramenily z toho, že časově náročné dlouhé partie nezvládl díky snížené pozornosti.