Finále krajského přeboru žáků: Polička 19.5.–20.5.2018

V krajském přeboru jsme měli tentokrát poměrně úzké zastoupení, když nepočítáme účast Michala Jareše, který v současnosti hraje v barvách Polabin.
O to více vyniká umístění našich borců. A je jen škoda, že účast unikla Radku Roubovi, který kvalifikační turnaje až na jednu výjimku nezvládl a postup definitivně ztratil svým výsledkem v poslední kvalifikaci v Lanškrouně.  Vzhledem k okolnosti, že Radkovi daleko více vyhovuje pomalejší tempo, určitě by měl reálnou šanci se kvalifikovat do M Čech, které bude na podzim v Harrachově.
V kategorii do 10 let startoval Jan Hrdlička, který se již svými výkony zařadil v této kategorii mezi krajskou špičku. Honza podal zejména první den vynikající výkon a v neděli měl již prakticky jistotu 2. místa a postupu do M Čech. Při jeho píli a chuti hrát šachy lze očekávat jeho další strmý šachový růst.
V kategorii do 12 let nás zastupoval Jakub Nešpůrek. Přes smolný začátek turnaje se mu díky bojovnosti podařilo zlepšeným výkonem v závěru turnaje získat bronzovou medaili a bodové dělení druhého místa. I on postupuje do M Čech v Harrachově.
Pro doplnění nás může těšit i výsledek kategorie do 16 let, které se účastnil náš odchovanec Michal Jareš. Michal zvítězil a rovněž postoupil na M Čech a může si dokonce zvolit věkovou kategorii, kterou bude chtít hrát, když má volbu mezi H 14 a H 16.
Výsledek našich hráčů v přeboru by měl být inspirací pro další naše žáky.

Výsledky