Informace ke Krajskému přeboru družstev mladších žáků, Pardubice – Kašparův sál 29.2.2020

V okamžiku zjišťování zájmu naší žákovské základny o tuto soutěž jsem netušil, že zájem bude obrovský a náš spolek může sestavit až 5 družstev a to i s několika náhradníky !! Po únorovém půstu v soutěžích mládeže se bude jednat o jeden z nejdůležitějších turnajů v této sezoně, protože půjde o postup na Mistrovství České republiky v Jihlavě.

Pořadatelem KPDMŽ je oddíl 2222 ŠK Polabiny, který bude v soutěži hlavním favoritem. O druhé postupové místo na MČR bude zřejmě tvrdý boj a mezi favority na toto umístění patři tradičně Chotěboř a potom zřejmě dvojice družstev Lanškroun a Železné hory. Soutěž se bude hrát švýcarským systémem na 7 kol, na partii bude míst každý hráč 20 minut s přídavkem 5 vteřin za provedený tah. Za vítězství družstva budou 3 body a za remízu 1 bod.

Pořadatel může garantovat celkovou účast 17 družstev. Za daných podmínek můžeme počítat s účastí našich 4 družstev, zcela výjimečně 5 družstev. Nejpravděpodobnější je však účast našich 4 družstev. Z tohoto důvodu žádáme o trpělivost rodiče dětí, které jsme níže zařadili do E družstva, protože informaci o tom, ve kterém družstvu budou moci turnaj hrát jim zašleme na jejich email až ve čtvrtek 27.2.2020 večer, kdy pořadatel má uzávěrku přihlášek. Pokud budeme mít možnost hrát pouze ze 4 družstvy, potom E družstvo rozpustíme do náhradníků C a D družstva. Zde předem děkuji „postiženým“ rodičům za pochopení situace.

Každé družstvo musí mít na soupisce 4 chlapce nebo dívky nar. 2008 nebo později, 1 dívku nar. 2008 nebo později, 1 chlapce nebo dívku nar. 2011 nebo později. Z tohoto faktu bylo nutno vyjít při sestavování soupisek, které jsou následující:

A družstvo : Jan Hrdlička – Śimon Stefan – Vojtěch Žďárský – Karel Tyč – Tomáš Hrdlička – Kristýna Pařízková

B družstvo : Patrik Charvát – Jonáš Dymák – Jakub Pekárek – David Mrklovský – Jiří Hlaváček – Beáta Burešová

C družstvo : Šimon Mrštík – Rostislav Brunclík – Jan Boháč – Hugo Hejzlar – Daniel Keřt – Tereza Krátká

D družstvo: Marcel Keřt – Zdeněk Kápička – Vojtěch Kutílek – Jan Pádivý – David Handlíř – Jan Cicvárek – Gabriela Vávrová

E družstvo : Jan Venzara – Filip Výborný – Dan Málek – Jan Kubín – Michal Segul – Klára Daňová – Vítek Volný

Začátek turnaje je plánován na 9 hodin. Všichni naši hráči se proto dostaví do sálu Jana Kašpara v Pardubicích, Komenského náměstí 125, nejpozději do 8:45 hodin. U mimo pardubických dětí předpokládáme, že zajistí dovoz jejich rodiče. Konec akce bude cca okolo 15 – 16 hodiny. S sebou je nutno vzít si občerstvení. Pití je také k dispozici z automatu na chodbě u vchodu do hrací místnosti, případně vše je také v blízkém centru Pardubic.

Zodpovědným vedoucím za naše družstva bude v průběhu turnaje pan Miroslav Tyč, kterému budou pomáhat starší žáci Radek Roub s Jakub Tyč. Já přítomen nebudu z důvodu mé nevyhnutelné účasti na konferenci Českého šachového svazu v Havlíčkově Brodě.