KPJ HD 10,12,14,16, Milovy 11.9. – 13.9. 2020

Krajský přebor mládeže v uvedených věkových kategoriích se hrál v pěkném přírodním areálu penzionu Poslední míle v Milovech (okres Žďár nad Sázavou. Náš spolek měl ve všech kategoriích zastoupení a získali jsme i několik postupových míst na M Čech 2020.

Nejlepšího umístění dosáhl Jakub Nešpůrek v kategorii H 14, obsadil po vcelku suverénním výkonu 1. místo a stal se krajským přeborníkem. Gratulujeme !! Druhým startujícím v této kategorii byl Karel Tyč, kterému se příliš nedařilo a body získal až v závěru turnaje.

2. místa v kategorii H 12 dosáhl Jan Hrdlička, získal stříbrnou medaili. Nutno podotknout, že Honza byl v turnaji velkým favoritem, žel prohrál jedinou partii s Viktorem Zahradníkem ze ŠO Hlinsko a to ho připravilo o mistrovský titul.

Třetím naším postupujícím hráčem na M Čech se stal Tomáš Hrdlička v nejmladší kategorii H 10, když obsadil 5. místo. V této kategorii vystoupilo několik našich talentů, kteří sbírali zkušenosti. Ihned za Tomášem Hrdličkou skončil na 6. místě Jan Pádivý a na 7. místě Jan Boháč. Jirkovi Hlaváčkovi patřilo 9. místo a Rostislavu Brunclíkovi 11. místo. V této kategorii se ukázalo, že chlapci o rok starší než naši hráči měli více sil v závěru turnaje a tím jsme určitě přišli o minimálně jedno další postupové místo.

V nejstarší věkové kategorii se nám moc nedařilo. Na silnou konkurenci v tomto turnaji naše trojice Jakub Hrdlička, Radek Roub a Jakub Tyč neměla a skončila v poli poražených.

S výjimkou stravování se turnaje KPJ v Milovech setkaly s velmi příznivou kritikou. To nás těší, protože nás Spolek byl pořadatelem přeboru. Přesto, že to občas zaskřípalo v časovém programu kvůli nesouladu stravování s programem přeboru, turnaje proběhly hladce. Kvitována byla také skutečnost, že turnaje HD 14 a HD 16 bylo možno sledovat on-line díky hlavnímu rozhodčím Martinu Šmajzrovi, kterému je potřeba vyslovit uznání a velký dík.