Krajské kolo přeboru škol, ve třech ze šesti postupujících družstev do celostátního kola má náš Šachový spolek hráčské zastoupení.

Ve středu 24. ledna se ve Svitavách v Multifunkčním centru Fabrika konalo krajské kolo přeboru škol (kategorie 1.-5. třída ZŠ, 6.-9. třída ZŠ + víceletá gymnázia a střední školy). 

V kategorii 1.-5. třída skončilo na 2. místě družstvo ZŠ Smetanova Přelouč a podobně jako loni si zahraje v celostátním kole. Šachový spolek zde zastupovali Daniel Málek 6/7, Matyáš Kryštof 5/7 a Eliáš Novotný 5,5/7.

V kategorii 6.-9. třída a víceletá gymnázia skončilo na 2. místě družstvo Gymnázia Dašická Pardubice a rovněž opět postupuje do celostátního kola. Zde náš spolek měl zastoupení Václav Seidl 4/7, Jan Hrdlička 6/7 a Tomáš Hrdlička 3/3.

V kategorii středních škol zvítězilo s velkou převahou družstvo Gymnázia Dačická Pardubice, které si také opět zahraje v celostátním finále. Šachový spolek Železné hory v tomto družstvu zastupovali odchovanec Michal Jareš 6/6, Jakub Nešpůrek 6/6 a Radek Roub 5/5.

Výměna generací hráčů probíhá na ZŠ Štefánikova Pardubice a ZŠ Třemošnice, které často dominovaly v minulých letech. Na obou školách se připravují, věřme, že opět budoucí vítězové 🙂 pod vedením našich trenérů. A své jistě také v budoucnosti řekne nově vzniklé družstvo Gymnázia Přelouč. 

Pro letošní ročník přeboru škol je velkým plusem, že počet družstev v okresních i krajských kolech podstatně narostl. Okresní kola sehrálo ve 4 okresech Pardubického kraje 80 družstev. V kole krajském startovalo 53 družstev. Obliba šachů mezi mládeží roste a to je velmi dobrá zpráva!

Kompletní výsledky krajského kola:

1.-5. třída ZŠ

6.-9. třída ZŠ a víceletá gymnázia

Střední školy