Okresní kolo přeboru družstev škol 1. a 2. stupně, Třemošnice 9. prosince 2019

Náš spolek byl pořadatelem okresního kola přeboru družstev škol 1. a 2. stupně. V klubovně Základní školy v Třemošnici se soutěže účastnilo pouhých 8 družstev. Šest družstev v kategorii 1.-5. třída je co do počtu účastníků v krajském měřítku vcelku běžná, avšak pouhá dvě družstva kategorii 6.-9. třída je hluboko pod průměrem a zcela jistě se to odrazí v počtu postupujících družstev do krajského kola, které bude dne 21. ledna 2020 ve Svitavách. Lze očekávat, že z 1. stupně postoupí první 2 družstva, z druhého stupně pouze vítěz.

V klání družstev 1. stupně se na 1. místě umístila ZŠ Resslova Hlinsko, která nejen zvítězila ve své věkové kategorii, ale i celkově. Druhé místo a pravděpodobně postup do krajského kola si vybojovali domácí ZŠ Třemošnice A ve složení Patrik Charvát – Daniel Káninský – Vojtěch Kutílek – Zdeněk Kápička (všichni jsou členy našeho spolku). Na 3. místě skončila rezerva ZŠ Resslova.

V kategorii družstev 2. stupně na 1. místě skončilo družstvo domácích ZŠ Třemošnice ve složení Jan Rožek – Adam Hlína – Jakub Tlustý – Tomáš Tlustý – Marek Tlapák (všichni současní nebo i bývalí členové našeho spolku.

Dík patří ZŠ Třemošnice za zapůjčení pěkné klubovny školy pro hru ! Na organizaci se podíleli p. František Kučera a p. Petr Šindelář jimž také patří upřimný dík ! A dík patří také paní učitelce Pavle Samkové, (působí jako trenér na 3 školách (ZŠ Krouná, ZŠ Miřetice a ZŠ Chrast) !!!, která aktivně pomohla s řízením soutěže.

Výsledky Chess results