Smolný konec B družstva v KPDŽ

V sobotu 6. listopadu se v Ústí nad Orlicí dohrával Krajský přebor družstev žáků. Bohužel karanténa a respirační nemoci způsobily, že se závěrečného trojkola nemohlo účastnit družstvo ŠK Svitavy a naše B družstvo bylo oslabeno o bratry Jana a Tomáše Hrdličkovy.

Ve 3. utkání soutěže se naše C družstvo utkalo s družstvem favorizovaného Lanškrouna. Prohra 1,5 : 4,5 je docela přijatelná. Výhru zaznamenal Jiří Hlaváček a remízu překvapivě Patrik Charvát. V témže kole B družstvo v utkání s Ústím nad Orlicí zvítězilo 4 : 2. Remízovali Radek Roub a Karel Tyč, vyhráli Jakub Tyč, Vojtěch Žďárský a Hugo Hejzlar.

Přišla závěrečná utkání. C družstvo statečně vzdorovalo Ústí nad Orlicí. Přijatelná prohra 2 : 4 a o bodový zisk se postarali Daniel Málek a opět Jiří Hlaváček. Nutno dodat, že po dlouhé době jsem viděl u Jirky trpělivý, soustředěný výkon. Dokázal, že šachy by mohl hrát opravdu výborně.

Třešničkou na dortu mělo být vyvrcholení soutěže v podobě utkání našeho béčka s Lanškrounem B. Šlo o mnoho. Nejen o medaile, ale i o kýžený postup do 1. ČLM. Žel průběh utkání byl z našeho hlediska tragický. Bylo rozhodnuto již po necelé hodině hry, když zejména Vojta Žďárský a Karel Tyč totálně svými výkony selhali. Třetí prohru zaznamenal Jakub Tyč a po remízách Radka Rouba a Hugo Hejzlara tu bylo 1 : 5. Tedy pouze stříbrné medaile a boj A družstva o záchranu v 1. ČLM. Určitou útěchou může být pouze skutečnost, že vedoucí Lanškrouna, pan Jiří Krištof, přislíbil, že v případě udržení jejich družstva A v 1. ČML přenechají postup z KPDŽ našemu družstvu …