V KP II jsme udrželi neporazitelnost a šance na postup do KP I trvá.

V domácím prostředí hotelu Racek v Týnci nad Labem jsme nastoupili proti silnému soupeři, Rapidu Pardubice B, který s výjimkou 1. šachovnice přijel téměř kompletní. Ale i my jsme nastoupili s tím nejlepším co máme k dispozici. Zápas to byl náročný a jak to k takovému utkání patří, tak se bylo na co dívat. Vedle hrubých chyb diváci kroutili hlavami i nad velkým množstvím těžko pochopitelných tahů na obou stranách bojiště.

Utkání pro nás začalo dobře, když po remíze Jirky Dunajčíka jsem zvítězil a na průběžných 2:1 v náš prospěch upravil další remízou Marek Štolovský. Pak se však začaly prudce zhoršovat pozice Mirka Tyče a Milana Vančury a jako kapitán jsem začal pociťovat vážné obavy o výsledek družstva. Naštěstí pro nás v této klíčové chvíli se začala rýsovat velmi nadějná a později jasně vyhraná pozice Jirky Jury. Musel se vzdát Mirek Tyč, bylo vyrovnáno a přišly věci .. a jaké ..!! Soupeř Milana Vančury se dostal do časové tísně a náš hráč toho skvěle využil a partii dovedl do vynucené remízy věčných šachem. A vzápětí remizoval Michal Jareš, který ustál obvyklou časovou tíseň, při které došlo k hromadným výměnám figur a nevyhnutelné dělbě bodů. Tragikomický příběh se odehrál na poslední šachovnici, kde Jirka Jura měl tolik pochopení pro soupeře v jednoduše vyhrané věžovce, že nakonec musel remizovat také, škoda převeliká !!! A na konečném výsledku 4 : 4 nezměnila už nic ani poslední partie, ve které Pavel Švanda nenašel úspěšnou cestu k soupeřovu poněkud odhalenému králi a skončila remízou po návrhu našeho hráče.

Všem hráčům je však třeba vyslovit dík za vzorný přístup k partiím a bojovný výkon, jehož výsledek nás dále nechává snít o postupu do nejvyšší krajské soutěže.