V sobotu 4. února byl zahájen Východočeský pohár družstev žáků

Úvodní dvě kola Vč. poháru byla sehrána v Hradci Králové a v Rychnově nad Kněžnou.

Naše B a C družstvo cestovalo do Hradce Králové do hrací místnosti šachového oddílu Lípa v budově ORTEXu, kde jsme se utkali s hradeckými družstvy  Lípa A a Lípa B.

Družstvo B v úvodním utkání porazilo družstvo Lípy B pouze těsně 3,5:2,5. Zvítězil Jan Pádivý, Tereza Krátká a Tomáš Kloud kontumačně, protože domácí neobsadili poslední 6. šachovnici. Remízoval Hugo Hejzlar. Utkání se nevydařilo Štěpánu Koupilovi a Janu Boháčovi

Družstvo C změřilo v 1. kole své síly s Lípou A a odešli jsme poraženi vysoko 1,5:4,5 . Vyhrál Václav Seidl, remízoval Patrik Charvát. Naprázdno z utkání vyšli Jiří Hlaváček,  Miriam Pospíšilová, Ondřej Suchánek a Matyáš Kryštof.

Ve druhém utkání naše „béčko“ porazilo vysoko Lípu A  5  :  1. Celý bod získali Štěpán Koupil, Jan Pádivý, Tereza Krátká a Tomáš Kloud, remízovali Hugo Hejzlar a Jan Boháč.

C družstvo deklasovalo „béčko“ Lípy  6  :  0.  Body získali Václav Seidl, Patrik Charvát, Jiří Hlaváček, Miriam Pospíšilová, Ondřej Suchánek a kontumačně za neobsazení 6. šachovnice zvítězil Matyáš Kryštof.

Pořadí poháru je následující (do průběžného výsledku jsou započítány výsledky, kterých družstva dosáhla v příslušných krajských přeborech KPDŽ:

Východočeský pohár – průběžné pořadí