3. kvalifikační turnaj KPJ , Pardubice sobota 11.12.2021

Náš šachový spolek byl v sobotu 11. prosince pořadatelem 3. kvalifikačního turnaje KP jednotlivců v kategoriích HD 10 – HD 16 v Domě techniky v Pardubicích. Na startu se sešlo celkem 76 dětí. Naše účast činila 24 !! dětí, tedy téměř celou 1/3 startovního pole.

V kategorii HD 10 jsme měli čtyři zástupce. Svého 1. turnaje se účastnil Mikuláš Hrstka, který v pondělí 6. prosince byl poprvé na schůzce šachového kroužku v DDM Kolín. Mikuláš získal 4 body a málem postoupil do finále KP ! Dobře hrála i Zuzka Stryková ze šachového kroužku ZŠ Štefánikova a Karel Kápička ze ZŠ Třemošnice. Oba měli na konci turnaje 3 1/2 bodu.

V kategorii HD 12 jme měli bohatou žeň, když naši borci získali všechny medaile (1. Daniel Málek, 2. Jiří Hlaváček, 3. Jan Pádivý) a spokojený je určitě i Rostislav Brunclík, který si vybojoval postup do finále KPJ.

Kategorie HD 14 měla nejvíce účastníků – 27. Z našich si překvapivě výborně vedla Kristýna Pařízková, která je určitě spokojena s celkovým 5 místem ! Matěj Šuba skončil na 10. místě a se ziskem 4 bodů také postoupil do finále KP !

V kategorii HD 16 jsme získali dvě medaile za 1. místo Jakuba Nešpůrka a 3. místo Jana Hrdličky. Uspěl i Jakub Pekárek, který za zisk 4 bodů a 7. místo rovněž postupuje do finále KP !!

Tři další postupy do finále KPJ a 5 medailí potvrdilo fakt, že naši žáci jsou na výkonnostním vzestupu. Další kvalifikace se hraje 5. února 2022 ve Svitavách. Výsledky turnajů najdete na chessresults.com.