Povinné vítězství s Chocní nebylo vůbec jednoduché … 4 1/2 : 3 1/2.

V 10. kole KP II západ (1. dohrávané utkání po pandemii) jsme v Týnci bojovali o udržení postupových ambicí a naším soupeřem byla Choceň. Protože nemohli nastoupit Švanda a Štolovský, museli v áčku zaskočit mladí a k naší radosti to byli oni, kdo rozhodli o našem vítězství v utkání.

Utkání se vyvíjelo nepříliš dobře, když po rychlých remízách Dunajčíka a Tyče prohrál Jura. Na 2:2 vyrovnal matovým útokem Vančura. V dalších partiích jsme stáli opticky dobře a bylo důležité nepustit soupeře k šanci naplno bodovat. Na 3:2 upravil náš nejmladší hráč Honza Hrdlička, když rozhodl boj v pěšcové koncovce. Potom remizoval Michal Jareš v úplně zablokované pozici. V mé partii byl silně zredukovaný materiál, kde soupeř měl silného střelce proti mému nehrajícímu jezdci. Nicméně partie skončila remízou po nečekané nabídce soupeře. A těsné vítězství pečetil Jakub Nešpůrek, když dal za remízu trochu lepší věžovou koncovku, ve které předtím jeho soupeř „opomněl“ dát jednoduchý pat.

Tak a je tu poslední kolo, které rozhodne o tom, které soutěže dospělých budeme hrát v příští sezoně. Hrajeme venku v Pardubicích s Polabinami F a v určitém souběhu okolností nám remíza na postup stačit nemusí … Polabiny mají soupisku nabitou mladíčky, se kterými nebudou žádné žerty… no uvidíme…