Rozhodující závěrečné utkání o postup do krajského přeboru I. třídy jsme v Pardubicích těsně prohráli 3 1/2 : 4 1/2.

Nejtěžší utkání v KP II na nás čekalo v posledním kole. Šance obou stran byly vyrovnané a toto se potvrdilo i během utkání, ve kterém 5 partií skončilo remízou.

Družstvo Polabiny F shodou okolností muselo vzhledem k postupovým šancím a nutnosti postavit do utkání 3 hráče základní sestavy s dosud jediným startem pro hrozící pokuty (Brožka, Jiroušek a Melichar). S tím jsme samozřejmě museli počítat a bylo nutno sílu této trojice co nejlépe eliminovat. Podařilo se to jen do určité míry, protože na 1. šachovnici v partii s Karlem Brožkou jsem mohl najít lepší řešení pro koncovku s pěšcem navíc, než jen pěšce v časové tísni soupeři vrátit. Na druhé šachovnici nedokázal uplatnit drobnou výhodu Pavel Švanda proti Jirouškovi. A právě výsledky těchto dvou partií mohly být rozhodujícím momentem při konečném součtu získaných bodů, kdy nám jaksi půlka bodu k postupu chyběla …

Na 3. šachovnici v ohrožené pozici si velmi dobře poradil Michal Jareš, když si ve věžové koncovce vytvořil nechytatelného g pěšce, za kterého by musel soupeř Melichar odevzdat celou věž a ten se před touto perspektivou vzdal. Škoda, že tato partie byla jedinou naší výhrou.

Další partie jsem příliš nesledoval. Musel jsem se soustředit na svou partií. Proto jen krátce. Na 4.šachovnici bojoval Dunajčík bílými proti Martinu Stočkovi. Po výměně figur si soupeři potřásli rukou v remízové pozici. Na 5. šachovnici Marek Juchelka bohužel přehrál v koncovce našeho Marka Štolovského a vznikla tak naše první, nikoliv však poslední prohra. Partie Gabriely Králové s Mirkem Tyčem dospěla do remízy stejně jako partie Pavla Stočka s Milanem Vančurou.

O všem měla rozhodnout poslední hraná partie, stav byl 3,5 : 3,5. Žel otěže této partie v závěru pevně svíral Lukáš Lihotský a ani velká bojovnost Jakuba Nešpůrka nedokázala odvrátit hrozící katastrofu.

Závěrem svého komentáře děkuji všem hráčům za skvělý přístup k utkáním a bojovnost. Nevyšlo vše podle našich představ a to také díky tomu, že naše soupiska byla chudá o 2-3 další dospělé hráče. Podaří se nám někoho získat pro příští sezonu ?