Blíží se KP jednotlivců mládeže v Horním Bradle (26.4. – 28.4.2024)

O víkendu 26.4.-28.4.2024 bude nás Šachový spolek pořadatelem finálových turnajů KP jednotlivců mládeže v Horním Bradle.

Celkem je přihlášeno 146 hráčů a hráček, kteří budou hrát v šesti turnajích a šesti věkových kategoriích dívek a chlapců (H 10 – H 20 a D 10 – 20) o tituly krajských přeborníků a chlapci o postup na Mistrovství Čech 2024, resp. o postup do polofinále M ČR.  Všechny dívky mají v kategoriích D 10 – 16  přímý postup na M Čech, v kategoriích D 18 – D 20 hrají o postup do polofinále M ČR. 

Bohatá bude účast našich hráčů, kteří se určitě porvou s konkurencí o výše zmíněné postupy. Věříme, že se také umoudří počasí a bude především o poznání tepleji, což uvítají zejména účastníci ubytovaní v chatkách.

Stejně jako loni i letos jsme na tuto akci obdrželi dotaci 30 000 Kč od Krajského úřadu Pardubice. Velice si této podpory vážíme a určitě pomůže dát této vrcholové akci krajské mládeže důstojný rámec, odpovídající jejímu významu.

Hlavním rozhodčím bude již tradičně ing. Martin Šmajzr, rozbory partií a sobotní večerní přednášku zajišťuje rovněž osvědčený trenér Pavel Němec. S rozbory partií mu bude pomáhat Tomáš Pokorný.

Na programu bude v sobotu večer beseda spojená s diskuzí vedoucích mládeže z jednotlivých oddílů. Palčivým bodem této besedy bude najít funkční řešení vedení Krajského tréninkového centra mládeže (KTCM)  a náplň jeho činnosti.