Prvoligové družstvo mládeže dosáhlo historického úspěchu – 4. místo ve skupině C !!

V právě končícím víkendu naše A družstvo mládeže cestovalo do Světlé nad Sázavou k závěrečným čtyřem utkáním v 1. lize mládeže, skupině C. Osm mládežníků (Jakub Nešpůrek, Šimon Stefan, Václav Seidl, Štěpán Koupil, Jan Hrdlička, Daniel Málek, Jan Pádivý a Hugo Hejzlar) si vylosovalo před úvodním utkáním jednu pauzu, takže každý si zahrál třikrát a jednou odpočíval. A lze říci, že už toto vylosování předznamenalo naše skvělé vystoupení.

V sobotním úvodním kole jsme měli za soupeře domácí družstvo Světlé nad Sázavou B a vcelku pohodlně jsme vyhráli 5 : 1, když jen Pádivý prohrál . Zvítězili Nešpůrek, Koupil, Hrdlička, Málek a Hejzlar.

V odpoledním kole jsme nastoupili proti vedoucímu družstvu soutěže Světlé nad Sázavou A. Po nezdařených partiích Koupila a Hrdličky se zdálo být vše jasné. Jenže zbytek družstva dřel a při troše štěstí mohl urvat alespoň bod. Nejdříve na 0,5 : 2,5 upravil věčným šachem Seidl. Avšak zbytek partií nevěstil pro favorita utkání nic příjemného. Stefan snížil na 1,5 : 2,5.  V tom okamžiku jsme byli velice blízko k celkovému vítězství, když partie Pádivého a Nešpůrka měly velice blízko k výhrám. Jenže Pádivý vrátil soupeři zbytečně figuru, kterou měl navíc a musel nabídnout v časové tísni remízu, kterou jeho soupeř přijal. Vše pak záviselo na Nešpůrkovi, který měl jezdce více v koncovce s velmi redukovaným materiálem. Soupeř se poměrně lehce ubránil a tak naše naděje pro tento zápas vyhasly.  Výsledek 2,5 : 3,5 však není pro naše družstvo vůbec špatný. Jak se později ukázalo, byl dosažen proti budoucímu vítězi soutěže !

V nedělním dopoledním kole jsme hráli s Lokomotivou Brno. V utkání jsme prokázali skvělou formu a s obávaným soupeřem jsme si poradili 4,5 : 1,5. Vyhráli Stefan, Seidl, Koupil a Pádivý, remízoval Nešpůrek, prohrál pouze Málek.

V posledním utkání v neděli odpoledne jsme se v přímém souboji utkali s Jezdci Jundrov (brněnský celek) o bramborovou medaili. Naši hráči prokázali opět skvělou formu a dosáhli jsme na vítězství 4 :2. V téměř  vyhrané pozici udělal nešťastnou chybu Málek a prohrál. Kliku měl Seidl, který ve špatné pozici doslova umořil svoji soupeřku , když ji přivedl do časové tísně a sama raději nabídla remízu. Remízu nabídl úspěšně Stefan. Svoje výhodné pozice ve výhry proměnili Hrdlička, Pádivý a Hejzlar.

S výkonem družstva jsem naprosto spokojen. Družstvo vytvořilo skvělý kolektiv, hrálo s disciplínou a bojovalo. To vše přineslo neočekávaný, avšak zasloužený úspěch. Velká gratulace !!