Krajské kolo přeboru škol, Svitavy 9.3.2022

Ve středu 9.3.2022 se ve Svitavách konalo krajské kolo přeboru škol (ZŠ 1. stupeň, ZŠ 2. stupeň,  SŠ), kterého se účastnila celá řada dětí, které jsou registrováni v našem šachovém spolku.

V kategorii 1. stupeň základních škol mezi 11 účastníky zvítězila ZŠ Štefánikova Pardubice ve složení Tomáš Hrdlička, Jiří Hlaváček, Tomáš Staněk a Ondřej Suchánek s velkým náskokem 5 bodů před ZŠ Polička. Třetí skončila celkem překvapivě ZŠ Sezemice, kde velmi dobrým výkonem zaujal Tomáš Kloud. Zaujal dokonce natolik, že tento nadějný hráč je již naším členem s přihláškou k registraci a v pátek 11.3. absolvoval individuální trénink v Pardubicích  a 12.3. se účastnil 1. turnaje KSDŽ v Lanškrouně :-). Na 4. místě skončila ZŠ Přelouč, (dost nešťastně, protože jedna z opor tohoto týmu Jan Boháč kvůli zdravotní indispozici musel zůstat doma).

V kategorii 6.-9. třída a víceletá gymnázia s obrovským náskokem zvítězilo Gymnázium Pardubice v jehož sestavě byli také naši hráči Jakub Nešpůrek a Radek Roub.  V této kategorii startovala ještě družstva ZŠ Štefánikova a ZŠ Třemošnice, která skončila ve druhé polovině startovního pole.

V kategorii Středních škol startovalo družstvo Gymnázia Pardubice, které skončilo na 4. místě (z našich zde startovali Jan Hrdlička a Šimon Stefan a dále náš odchovanec Michal Jareš.