Mistrovství Čech jednotlivců mládeže, věkové kategorie HD 12, HD 14, HD 16

Od soboty 21. října 2023 se v Harrachovském hotelu FIT FUN konalo M Čech mládeže. Po týdnu urputných bojů bylo dohráno a můžeme bilancovat.

Mistrovství se účastnilo celkem 6 našich chlapců a 2 dívky, tedy poměrně početná výprava. Vedoucím výpravy byl autor těchto řádků.

V kategorii HD 12 jsme byli zastoupeni 4 chlapci.

Velkého úspěchu dosáhl  Daniel Málek. Do posledního kola bojoval o medaile a také o postup na Mistrovství České republiky. Přesto, že mu poslední dvě partie v soutěži nevyšly podle jeho představ, postoupil na M ČR, které se bude konat v březnu 2024 v Koutech nad Desnou. Daniel získal celkem 6 bodů, obsadil konečné 8.-9. místo mezi 87 účastníky a jeho výkon činil 1395 ELO bodů.

Relativně spokojen může být i Jan Pádivý se ziskem 5 bodů a 37. místem. Dosáhl však pouze na výkon 1132 ELO bodů a nedařilo se mu hlavně v časových tísních, kdy ztrácel doslova hlavu a body.

Tomáš Hrdlička získal 4,5 bodu, skončil na 50. místě a určitě měl na dosažení lepšího výsledku. Jeho výkon činil 1156 ELO bodů.

Nejhůře z našich borců dopadl tentokrát Jan Boháč. Získal 3,5 bodu, obsadil 65. místo a dosáhl výkonu 1117 ELO bodů.

V kategorie HD 14 nás reprezentovali 2 dívky a 2 chlapci.

Nejlépe si zde vedl Václav Seidl. Mezi 72 účastníky obsadil celkově  27. místo se ziskem 5 bodů z 9 partií a výkonem 1455 ELO bodů.

Jan Hrdlička získal 4,5 bodu, skončil na 34. místě a dosáhl výkonu 1454 ELO bodů.

Oba naši hráči tak víceméně obhájili svou nasazovací pozici do turnaje, bojovali. K lepšímu umístění potřebují hrát více s dobrými soupeři, hlouběji proniknout do tajů zahájení (sicilské hry) a Honza Hrdlička musí zlepšit hru černými figurami.

Pro obě naše dívky byl turnaj velkou školou.

Tereza Krátká získala 3,5 bodu, obsadila 56. místo a její výkon činil 1195 ELO bodů.

Miriam Pospíšilová dosáhla rovněž 3,5 bodu, obsadila 59. místo a výkon dosáhl hodnoty 1078 ELO bodů.

Naše výprava dosáhla celkově 35,5 bodu ze 72 partií (49,3%),  absolvovala půldenní pěší výlet na Dvoračky (celkem 11,2 km) a vycházku do Harrachova. V hotelu si všichni zahráli stolní tenis, dále využili hotelový bazén, někteří jednotlivců hráli v bleskovém turnaji, řešili šachový kvíz nebo absolvovali přednášky se šachovou tématikou. Rozbory partií prováděli trenéři Šachového svazu ČR a zejména Pavel Němec a Tomáš Pokorný za Pardubický krajský šachový svaz.