Postup v Krajské soutěži žákovských družstev pro naše „béčko“ !!!

V sobotu 2. března 2019 se v Lanškrouně konal 2. turnaj Krajské soutěže žákovských družstev  (KSŽD) a naše žákovské „béčko“  ve složení Vojtěch Štolovský, Jakub Hrdlička, Ondřej Málek, Le Hoang Anh Quan, Daniel Bureš a Tobias Ozank mělo před sebou náročný úkol vybojovat postup do KPDŽ (Krajský přebor družstev žáků).

Na startu soutěže se sešlo celkem 11 družstev vesměs z okresů Svitavy a Ústí nad Orlicí. Naše družstvo jako jediné zastupovalo západ kraje …

V úvodním utkání jsme bez větších problémů porazili Svitavy B 4:0 a úspěšní jsme byli i v  kole druhém, kdy jsme porazili Ústí nad Orlicí B 3:1.

A pak přišla pohroma v podobě debaklu 0:4 od Moravské Třebové a zdálo se, že naše šance na postup jsou již téměř nulové. Avšak poslední 4 kola se opět vydařila, vyhráli jsme všechna utkání postupně s Kunvaldem, Letohradem, Lanškrounem C a po výhře nad Lanškrounem D 4:0 jsme v konečném pořadí turnaje dělili první místo s Moravskou Třebovou, když o konečném 2. místě nakonec rozhodl právě propadák s tímto soupeřem. To však nic už nezměnilo na tom, že součet bilancí 1. a 2. turnaje vyzněl v náš prospěch a konečné 1. místo, které znamená postup do vyšší soutěže (KPDŽ) v příští šachové sezoně.

Všichni hráči zaslouží pochvalu a hlavně Tobias Ozank, který získal 4 body ze 4 partií a bodoval naplno i v pozicích, kde se mohl klidně vzdát. A to se mu bohatě vyplatilo.

Podrobné výsledky na Chess results

Napsat komentář