Remíza 4 : 4 s Rapidem D ve 2. kole KP II západ

Ve 2. kole KP II západ jsme byli v roli hostů družstva RAPID Pardubice D. Uvítala nás neútulná hrací místnost plná dávno z inventáře odepsaného nábytku, podlaha neviděla koště a hadr již hodně dlouhou dobu. Usedli jsme k partiím se 20 minutovým zpožděním a jen těžko vstřebávali neopakovatelnou místní atmosféru …

Byli jsme rádi za remízu 4:4, když domácí hráči některé své partie nedotáhli do vítězného konce v jasně rozhodnutých pozicích.  Na 1. šachovnici vyhrál náš Pavel Švanda na Vladimírem Pavlovcem černými v královském gambitu zcela s přehledem. 2. šachovnice patřila mému duelu s Jiřím Honem. Můj soupeř se v nejasné pozici nečekaně vzdal, když se patně zalekl mých neexistujících hrozeb. Na 3. šachovnici Jan Janko rozbil rošádové postavení našeho Milana Vančury, který se musel vzdát před matem.

Na 4.-8. šachovnici nastoupila naše mládež. A příliš se jí nedařilo. Radek Roub se s bílými  figurami v partii s Paulem Kvapilem dostal do svízelné pozice. Soupeř však nečekaně nabídl remízu, která byla rychle přijata. Na 5. šachovnici domácí Jakub Lauryn dovedl do vítězství partii se Šimonem Stefanem, který zřetelně nebyl ve své kůži. Na 6. šachovnici sehrál přesně partii Vašek Seidl a nedal tak bílými šanci svému soupeři Lubomíru Pištorovi. Jan Hrdlička na 7. šachovnici byl nakonec rád za nabídnutou remízu od hráče domácích Miroslava Kalhouse. Přitom nebylo těžké najít vítězný závěr útoku domácího hráče. Na 8. šachovnici poprvé nastoupila naše dívčí naděje Tereza Krátká. Dlouho svému soupeři vzdorovala, než se musela vzdát. Terezce patří dík za její rozhodnutí k utkání nastoupit za nemocného Jiřího Nováka.