Stříbro a bronz v Krajském přeboru družstev žáků pro naše B a C družstvo

V sobotu 25. listopadu byl ukončen ročník 2023-2024 KPDŽ. Přesto, že se nám nepodařilo v soutěži zvítězit, B a C družstvo zahrála v soutěži velmi dobře a vybojovala medailová umístění. 

O medaile se hrálo v sále Jana Kašpara na Krajském úřadu v Pardubicích. Toto místo se stává vyhledávanou kolébkou šachu mládežnického a také šachu dospělých (hrají se zde i extraligová utkání).

Kádr B družstva měl za úkol pokusit se vybojovat 1. místo a málem se to podařilo. V rozhodujícím utkání s družstvem ŠKM Damián Lanškroun B chybělo opravdu málo. Utkání skončilo remízou 3:3 a to našemu soupeři stačilo na celkové prvenství. Škoda zbytečných hrubých chyb Matěje Šuby a Šimona Stefana ! Zbývající utkání s Ústím nad Orlicí a Chotěboří družstvo vyhrálo.

C družstvo prohrálo ve finále pouze s Lanškrounem vysoko 1:5 a právem mu patří bronzové medaile. Utkání s Ústím nad Orlicí a Chotěboří družstvo rovněž vyhrálo.

Hráčům všech našich družstev patří dík a uznání za perfektní docházku na všechny utkání přesně podle rozpisu ! Kompletní výsledky finále A o 1.-6. místo jsou uvedeny zde

Béčko i céčko postupují do Východočeského poháru 2024 !  Co se týče postupu do 1. ligy mládeže ještě tu šance existuje. A to v případě, že vítězné družstvo KPDŽ z Lanškrouna nám při udržení svého A družstva v l. lize mládeže, svoje právo postupu přenechá.

D družstvo sehrálo finálovou skupinu B o 7. – 12 .místo ve Svitavách. Pod vedením pana Staňka (patří mu dík, že se ujal úlohy vedoucího družstva) jsme obsadili celkově velmi dobré 10. místo. Výsledky skupiny B jsou uvedeny zde. Je na místě také pochválit všechny hráče a hráčku družstva za kázeň a dochvilnost při odjezdu do Svitav !

V celé soutěži se vystřídala celá plejáda našich hráčů. Všechna utkání jsme sehráli bez jediné kontumace, tedy v plném počtu předepsaných šesti hráčů. Je vidět, že naše žáky šachy baví a jsou pro ně zábavou. A to je zřejmě to nejdůležitější!