1. ligu mládeže jsme zahájili nad očekávání dobře, třemi vítězstvími !!

sobota 7.10.2023

        ŠO Náchod      2,5 : 3,5  Železné hory  (Jan Hrdlička a Václav Seidl vyhráli, Jakub Nešpůrek, Šimon Stefan a Štěpán Koupil remízovali)

         Železné hory  4,5 : 1,5  ŠŠPM Lipky Hradec Králové    (vyhráli Jakub Nešpůrek, Štěpán Koupil, Jan Hrdlička a Daniel Málek, remízoval Václav Seidl)

neděle 8.10.2023

          Železné hory    4  :  2   Chotěboř  (vyhráli Václav Seidl, Jan Hrdlička a Jan Pádivý, remízovali Šimon Stefan a Štěpán Koupil)

Start 1. ligy se nám opravdu vydařil a také štěstí bylo na naší straně. V 1. kole se náš soupeř  ŠO Náchod jako nováček ukázal ve velmi dobré formě a naše těsné vítězství bylo opravdu vydřené. V utkání jsme rychle prohrávali po nevydařené partii Daniela Málka, vzápětí vyrovnal Jan Hrdlička. Pěkný závěr partie Vaška Seidla utkání nakonec rozhodl.

Z  vysoké výhry 2. kola se ŠŠPM Lipky Hradec Králové by se dalo usuzovat, že utkání bylo vcelku jednoznačné. Pravdou však je pravý opak, protože výhru zajistil až výsledek posledních dvou hraných partií. Nejprve pěkně zmobilizoval svoji šachovou armádu Štěpán Koupil a soupeř musel před matem vzdát. A nakonec Jakub Nešpůrek kladl svému soupeři spoustu problémů k řešení, získal kvalitu a nakonec vyhrál na čas (zřejmě již ve vyhrané pozici.

Nejvíc strachu o výsledek jsme měli v nedělním klání v Chotěboři. Na šachovnicích s výjimkou Vaška Seidla a snad i Honzy Hrdličky jsme neměli nic moc a rýsovala se zbytečná prohra Jana Pádivého a nedobré byly vyhlídky i Jakuba Nešpůrka. Vše špatné se však v dobré obrátilo, zejména na 6. šachovnici soupeřka darovala našemu hráči dámu, která těsně před tím mohla naopak matově zaútočit …

Plný počet 9 bodů nás posílá do čela soutěže. Pokračování bude dvoukolem 2. prosince ve Vlašimi, kdy se utkáme dopoledne  se zdatným  domácím celkem a v odpoledním kole nás čeká silný Gordic Jihlava. 

Průběžnou tabulku soutěže po 3. kole najdete na chessresults a také na chess.cz.