3. kvalifikační turnaj KP jednotlivců mládeže, Pardubice 27.1.2024

Za celkové účasti rekordního počtu 171 mládežníků jsme byli pořadateli 3. kvalifikačního turnaje KP jednotlivců mládeže. Kvalifikace se již tradičně konala v Domě techniky v Pardubicích, který poskytuje šachistům velmi dobré zázemí, především prostorný sál a několik zasedacích místností. Turnaje pro HD 12, HD 14 a HD 16 byly umístěny v konferenčním sále. V zasedacích místnostech se hrály turnaje HD 10 a otevřený turnaj pro věkové kategorie HD 18-20.

V kategorii HD 10 jsme mezi 29 účastníky měli 6 zástupců. Matyáš Kryštof získal bronz, Viktor Horzenberger byl čtvrtý a největším překvapením byl pro mne výkon Viktora Lacaille (nar. 2017), který skončil na 6. místě. Všichni tři mají zajištěn postup do finále KPJ a ke vidět, že i našim nejmladším se bude dařit ! Zde si zkusili odehrát první šachový turnaj také mladíčci ze šachového kroužku začátečníků na ZŠ Třemošnice. Velmi dobře zahrál Eduard Veselý, který získal 3 body a obsadil velmi pěkné 16. místo. Jiří Kápička skončil se dvěma body na 26. místě a Daniel Kofroň na 28. místě.

V kategorii HD 12 jsme měli 3 hráče. Celkem hrálo 36 účastníků. Ondřej Suchánek skončil na 9. místě a postup do finále měl již zajištěný. O kousek unikl postup Karlu Kápičkovi, který skončil na 17. místě. Vůbec se nedařilo Mikuláši Hrstkovi, který skončil na 19. místě. I ten měl však postup do finále zajištěn.

Naši hráči a Tereza Krátká dominovali již tradičně v kategorii HD 14.  Mezi 32 účastníky bylo 7 našich. Obsadili jsme 2.-6. místo v pořadí Jan Boháč, Tomáš Kloud,  Tereza Krátká, Zdeněk Kápička a Tomáš Hrdlička – prostě opět paráda. Tuto parádu ještě navíc okořenil postupem do finále Matyáš Motl (11. místo). Jan Cicvárek skončil na 16. místě.

Kategorie HD 16, 42 účastníků, 8 našich.  Výborně si vedl Jirka Hlaváček, který obsadil 3. místo a velký úspěch slaví Patrik Charvát, který skončil na 7. místě a postupuje do finále KPJ ! Výsledky ostatních našich hráčů byly průměrné.

V otevřeném turnaji s účastí 32 hráčů se ze 4 našich zástupců vedlo nejlépe Jakubovi Nešpůrkovi (11. místo). Další tři naši účastníci (Václav Seidl, Jan Hrdlička a Lukáš Křičenský) si vyzkoušeli zahrát ve věkově starší kategorii, protože v jim příslušných kategoriích měli postup di krajského finále již zajištěn.

Naše účast 28 jednotlivců byla opět nejvyšší a také umístění byla velmi pěkná a většina našich hráčů odcházela z turnaje navýsost spokojena.

Děkujeme touto cestou také rodičů a hráčům, kteří pomohli s přípravou a úklidem turnaje !