Další znamenité představení naší mládeže v KPJ do 8 let a na Orlické šachovnici v Ústí nad Orlicí

V Ústí nad Orlicí byl  v sobotu 6. května sehrán Krajský přebor jednotlivců v kategorii do 8 let (žactvo nar. 2015 a mladší).

Ve 22 členném startovním poli jsme měli dvojí zastoupení. Na krásném 5. místě skončil Matyáš Kryštof  (5/7) a velmi dobře hrál a celkově 7.  místo obsadil Viktor Hörzenberger, (4 /7).

V Orlické šachovnicí (konal se již úctyhodný 52. ročník !!) se naši mladí hráči neztratili. V konkurenci 102 účastníků bylo v soutěži hrané na 9 kol umístění našich žáků následující:

4. Václav SEIDL  7 // 8. Daniel MÁLEK  6,5 (1. místo mezi mladšími chlapci) // 11. Jan PÁDIVÝ 6,5 (2. místo mezi mladšími chlapci) // 29. Tereza KRÁTKÁ 5,5 (4. místo mezi staršími dívkami) // 30. Mikuláš HRSTKA 5,5 (5. místo mezi mladšími chlapci) // 31. Tomáš KLOUD 5 // 34. Jan BOHÁČ  5 (6. místo mezi mladšími chlapci) // 46. Marek FARAT 4,5 // 52. Ondřej SUCHÁNEK 4,5 (10. místo mezi mladšími chlapci) // 66. Tomáš STANĚK  4 // 68. Eliáš NOVOTNÝ  4  (14. místo mezi mladšími chlapci) // 82. Josef KOLÍNSKÝ 3 //

Turnaj byl pro naši mládež dobrou přípravou na krajský přebor jednotlivců v rapid šachu, který se bude konat 20. května ve Svitavách.