KPJ mládeže v rapid šachu s rekordní účastí 158 chlapců a dívek v Domě techniky v Pardubicích 30.4.2022

V sobotu 30. dubna byl v Domě techniky v Pardubicích odehrán KPJ mládeže v rapid šachu. Hrálo se ve čtyřech samostatných turnajích podle věkových kategorií. Mezi slušnou účastí 158 mládežníků se neztratilo 28 našich členů a dali opět o sobě vědět.

Mimořádný úspěch jsme sklidili v nejmladší věkové kategorii HD 10, kde Daniel Málek a Tomáš Hrdlička obsadili 1. a 2. místo a postoupili na M ČR v rapidu, které bude odehráno v září v Harrachově. Ani další naši hráči se v turnaji s účastí 48 dětí neztratili. Mezi 15 prvních hráčů se ještě vešli 7. Jan Boháč, 8. Jiří Hlaváček, 11. Jan Pádivý, 12. Ondřej Suchánek, 14. Mikuláš Hrstka.

V kategorii HD 12 jsme měli želízko v postupovém ohni. Bohužel Jan Hrdlička prohrál v přímém souboji o postup s Lukášem Cimprichem v posledním kole a přišel nejen o postup ale i některou z medailí. Nicméně 4. místo je také úspěchem a k tomu je nutno přiřadit i skvělé 6. místo Matěje Šuby. Celkově jsme zde měli 5 hráčů. Za zmínku stojí i celkově 4. místo mezi dívkami Terezy Krátké.

V kategorii HD 14 jsme měli 8 našich účastníků celkovou účastí 39 dětí. Nejvíce se zde dařilo Kristýně Pařízkové, která skončila 3. mezi dívkami a celkově byla desátá.

V nejstarší kategoriích HD 16, HD 18 a HD 20 jsme měli tři naše hráče. Škoda, že onemocněl před zahájením turnaje Jakub Nešpůrek, který rapid hraje velmi dobře. Jakub Tyč, Jakub Hrdlička a Jan Rožek v silné konkurenci obsadili 22., 24. a 25. místo.

Turnaj byl jedním z turnajových vrcholů sezony. Organizačně byl snad zvládnut dobře a přispělo k tomu i velmi dobré zázemí Domu techniky (hrací sály, restaurace).

Celkové konečné výsledky najdete na chessesults.