Krajská kvalifikace v Ústí nad Orlicí nám přinesla tři medailová umístění a také přímý postup do finále soutěže v kategorii HD 14 !!

V sobotu 30. listopadu byly v Ústí nad Orlicí sehrány druhé turnaje kvalifikace o KPJ v kategoriích HD 14 a HD 16. A našim barvám přinesl velkou radost v podobě historicky prvního přímého postupu do finále krajského přeboru jednotlivců. O tento úspěch se zasloužil Jakub Nešpůrek, který v kategorii HD 14 získal maximální bodový zisk – 7 bodů a samozřejmě 1. místo v turnaji. A naši skvělou bilanci dovršil Jan Hrdlička, který ve stejné kategorii byl druhý se ziskem 5,5 bodu. V první desítce konečného pořadí (mezi 60 startujícími) skončil s 5 body Karel Tyč na 9. místě. Kristýna Pařízková ziskem 4 bodů obsadila krásné 3. místo a 4 body a celkově 16 místo získal i Daniel Bureš, Šestým naším účastníkem v kategorii HD 14 byl Jakub Pekárek, na kterém bylo znát, že hraje 1. turnaj v této sezoně, když několik dobře rozehraných partií prohrál.

V kategorii HD 16 jsme měli dva startující. Jakuba Hrdličku, který je jistě spokojen se ziskem 3,5 bodu a i jeho výkon nebyl špatný. Jakub Tyč se ziskem 3 bodů asi příliš spokojený není. Popředí turnaje HD 16 však obsadila dlouhá řada velkých favoritů a tak i zde můžeme být s vystoupením našich borců spokojeni. Kompletní výsledky jsou uvedeny na stránce soutěže mládeže.