M Čech mládeže, Herlíkovice 23.10. – 30.10.2021

V období podzimních prázdnin se již tradičně koná M Čech mládeže v kategoriích HD 12 – HD 16. Místem konání byly Herlíkovice u Vrchlabí a náš spolek měl v hlavních soutěžích poměrně bohatou účast.

V kategorii H 12 startoval Jan Hrdlička. Úplně zbytečná prohra v 1. kole ho zařadila mezi hráče, kteří se snažili dohnat vedoucí skupinu. Jistá spokojenost mohla být po 5. kole, kdy Honza měl 3,5 bodu. Avšak zlomovou 6. partii v dobré pozici pokazil a prohrál. V témže dni se hrála ještě 7. partie a tu prohrál Honza bez odporu. Bylo po nadějích a konečný výsledek 5 bodů z 9 partií stačil lze hodnotit pouze jako průměrný.

V kategorii H 14 nás reprezentoval Šimon Stefan. K turnaji nastoupil ještě stále bez národního ELO koeficientu. A podobně jako v krajském přeboru opět docela zářil a jistě je spokojený s konečnými 5 body z 9 partií. Lze očekávat, že po vyhodnocení obou turnajů mu naskočí velmi slušný koeficient kolem 1400 bodů.

V kategorii H 16 jsme měli dva zástupce, Jakuba Nešpůrka a Radka Rouba. Zde bohužel máme daleko k radosti. Oba skončili v poli poražených s hubeným ziskem 3 bodů z 9 partií.

Zmínit je třeba se i o Václavu Seidlovi (Rapid Pardubice), který projevil zájem hrát v budoucnu v našich žákovských družstvech. V Herlíkovicích startoval ve věkové kategorii H 12. Jeho předvedená hra a konečný zisk 5,5 bodu z 9 možných mě upoutala a Vašek jistě bude pro naše mládežnická družstva přínosem !