Nejbližší šachový program pro naše žactvo

Ve středu 13. listopadu bude zahájeno Mistrovství Čech jednotlivců v kategorii HD 10 a HD 8. V kategorii HD 10 nás bude reprezentovat Honza Hrdlička. V kategorii HD 8 jedou sbírat zkušenosti Jiří Hlaváček a Tomáš Hrdlička. Hraje se stejně jako loni v Mostě a přejeme našim borcům, aby se jim turnaj co nejvíce povedl.

V sobotu a v neděli 16.-17. listopadu se nekonají žádné další akce jednotlivců ani družstev. Jedná se o klid před bouří, protože další víkendy jsou bohatě obsazeny soutěžemi. 23. listopadu se ve Svitavách hraje 2. turnaj kvalifikace KPJ v kategoriích HD 10 a HD 12 a o týden později se hraje v Ústí nad Orlicí 2. turnaj kvalifikace KPJ v kategoriích HD 14 a HD 16. A neděle 24. listopadu a 1. prosince jsou zadány pro soutěže družstev dospělých s předpokládanou účastí celé řady našich žáků. A v pondělky 2. a 9. prosince budou sehrány okresní kola přeboru čtyřčlenných družstev škol v Pardubicích a v Třemošnici (okres Chrudim).

Naplno se rozjely i tréninky v kroužcích na školách. Na ZŠ Štefánikova v Pardubicích působí 2 kroužky s 11 a 16 dětmi. V Třemošnici má kroužek 8 dětí. Dva kroužky jsou při ZŠ v Týnci nad Labem, jeden při ZŠ v Přelouči a jeden při Sokolu Břehy.

Celkem 17 dětí trénuje individuálně minimálně jednou za 14 dní.