Po našem šťastném vítězství v 9. kole KP II západ se situace na čele tabulky natolik zamotala, že na postup může dosáhnout minimálně pět družstev.

K „utkání roku“ naše A družstvo zajíždělo do Bohdanče s jasným úkolem zvítězit, pokud ještě chceme pomýšlet na postup. Jenže od počátku utkání bylo znát, že jsme narazili na velmi silného soupeře a snad byla znát jen výhoda bílých figur na prvních dvou šachovnicích. Jako první skončila remízou partie Jirky Dunajčíka na 4. šachovnici a další remíza byla poté zaznamenána na šachovnici osmé, kde opět půl bodu získal Jirka Jura. Poté uplatnil svou výhodu Pavel Švanda na 2. šachovnici. Vedli jsme 2 : 1, jenže zbytek partií nic dobrého nesliboval. Prohra na 5. šachovnici v podání Marka Štolovského tento dojem ještě umocnila, protože další prohra byla nevyhnutelná na šachovnici sedmé, když Milan Vančura hrál jen ze setrvačnosti, aby se stav nehroutil jak dům z karet. Dále remizoval Mirek Tyč, když přijel nabídku soupeře. A potom se začaly dít věci … Michal Jareš zázrakem vyhrál a vzdal se Milan Vančura. Stav byl v tu chvíli 3,5 : 3,5 a o všem rozhodoval výsledek na 1. šachovnici. Zde jsem hrál já a musím uznat, že soupeř držel dlouho iniciativu a výhodu, kterou korunoval ziskem kvality. Po drobné chybě soupeře jsem však šance vyrovnal a navíc značně zredukoval počet figurek. Hrála se koncovka K+V +2 P proti K+J + 4 P. Nabídku remízy od soupeře bych určitě ihned přijal. Po chvíli manévrování, kdy se mému soupeři nedařilo sebrat mého pěšce na b sloupci, začal tento ztrácet hodně času, dopustil se několika nepřesností. Z chudáka pěšce b se jeho postupem k proměnnému poli stala velmoc když znamenitě spolupracoval s mým jezdcem, a protože se mi zdařila i operace králem na křídle královském bylo utkání nečekaně rozhodnuto v náš prospěch.

Jsme na 2. místě tabulky stále za Bohdančí, na záda nám však dýchá několik soupeřů s malým odstupem, Polička B, Polabiny F a Rapid B. Kdokoliv z této pětice může ještě postoupit. V dalším kole hrajeme doma s Chocní a potom v posledním rozhodujícím kole zřejmě bude „druhé utkání roku“ s mladičkým družstvem Polabin F. Zde nám reálně hrozí, že Polabiny F budou muset nastoupit v základní sestavě, pokud nechtějí platit pokutu za nenastoupení několika hráčů základní sestavy alespoň ke dvěma soutěžním utkáním …..