Pohádka se skvělým koncem. Družstvo našich mladších žáků se zařadilo mezi elitu na M ČR v Harrachově !!

Ve dnech 14.6. – 16.6. 2024 se v Harrachově konalo M ČR šestičlenných družstev mladších žáků za účasti dvou družstev našeho spolku. Mělo se z našeho hlediska jednat o vrchol sezóny a konečný výsledek překonal veškerá očekávání.

Družstvo A ve složení  Jan Pádivý – Štěpán Koupil – David Šára – Daniel Málek – Alexandra Junová  (hostovala z CHS Chotěboř) – Albert Těhan obsadilo nádherné 4. místo se ziskem 12 zápasových bodů z 18 možných !

Umístění v závěsu za takovými družstvy jakými jsou Říčany,  Beskydská šachová kola, Jezdci Jundrov je prostě řečeno senzace a od bronzové medaile nás dělil pouhý jeden zápasový bod.

Naše B družstvo ve složení Jan Boháč – Tomáš Hrdlička – Ondřej Suchánek – Mikuláš Hrstka – Matyáš Kryštof – Viktor Horzenberger – Karolína Bočková (hostovala z CHS Chotěboř) přijelo především sbírat zkušenosti, skončilo na 26. místě z 28 účastníků.  Družstvo bylo nasazeno do soutěže jako poslední 28. družstvo a tak i jeho vystoupení v soutěži bylo úspěšné. 

Soutěž se konala v hotelu FIT FUN, kde mladí šachisté v poslední době našli výborné zázemí se službami na velmi dobré úrovni. Organizátoři turnaje v čele s Romanem Burdou zajistili bezproblémový průběh soutěže. Drobnou chybou bylo zpoždění při ubytování účastníků, které jde však na vrub personálu hotelu, který musel řešit přípravu pokojů po akci předcházející M ČR.

Poděkování patří šachovému oddílu TJ CHS Chotěboř, panu Rudolfu Junovu za „zapůjčení“ děvčat pro soutěž, bez kterých by se naše družstva neobešla. A samozřejmě dík patří také rodičům Karolíny Bočkové, kteří zajistili dopravu dívek na turnaj a společně s námi mohli vychutnat atmosféru mistrovství. Přejeme oběma dívkám, aby je účast na této soutěži ještě více motivovala v šachovém tréninku a úsilí.

Družstva byla doprovázena vedoucími mládeže spolku Miroslavem Tyčem a mojí. Některé naše děti měly také doprovod rodinných příslušníků  (paní Horzenbergerová, Matějková a pan Kryštof ).

Čas však plyne rychle a nepřetržitě a je na mladších nástupcích úspěšných hráčů s ročníkem narození 2012 jak své úspěšné starší kamarády v družstvech mladších žáků nahradí. Máme jich celou řadu. 

Na konec mého příspěvku snad jen  „hoši (a dívky) děkujeme za skvělou reprezentaci našeho šachového spolku “ !!

Kompletní výsledky mistrovství jsou uvedeny zde.