Přehled o šachových aktivitách Spolku do konce června.

Protože již je možné provozovat i šachové aktivity, je zde přehled co se sehraje v soutěžích žactva a dospělých do konce června.

a) Žactvo sehraje pouze dohrávku Krajského přeboru žákovských družstev v sobotu 13. června ve Svitavách. V soutěži máme dvě družstva s rozdílnou rolí. Áčko má téměř stoprocentní šanci na postup do 1. ligy mladšího dorostu (stačí zřejmě vyhrát jedno utkání ve Svitavách). Béčko na chvostu tabulky bude mít příležitost opustit poslední místo, pokud uspěje v utkání s Hlinskem.

b) Naši dospělí nejprve dohrají Krajskou soutěž západ. Dohrávku 10. kola sehraje Céčko 6. června v Pardubicích s družstvem Rapidu D. O týden později sehraje dohrávku 10. kola naše Béčko. Soutěž bude dohrána v neděli 14. června závěrečným 11. kolem. I zde máme postupové ambice (Béčko) do KP II.

c) A poslední dohrávanou soutěží bude Krajský přebor II. třídy západ. A právě zde vrcholí naše postupové ambice do třetice, podmínkou jsou však dvě vítězství a také „zaváhání“ letos skvělého družstva Bohdanče. V 10. kole v sobotu 27. června se utkáme v Týnci nad Labem s družstvem Chocně, kde jsme favority. Utkání roku (po utkání s Bohdančí už druhé) sehrajeme v neděli 28. června v Pardubicích s velmi nebezpečným družstvem Polabin F, které hraje rovněž o postup.

Tímto výčtem skončí letošní hodně ochuzená sezona, kdy zejména žactvo přišlo o spoustu příležitostí (MČR žactva do 8 let, KP v rapidu, Zaječice, finále přeboru škol a jiné). Před novou sezonou 2020 – 2021 budeme pořádat letní soustředění v Krkonoších v srpnu od 15.8. do 22.8.2020.

Dohrávky soutěží budou mís svá pravidla ohledně hygieny (dezinfekce stolů a hracího materiálu pře utkáním, mytí rukou a hygiena na WC, roušky u diváků, přičemž divákem se stává každý hráč, který dohrál svoji partii …