V KP II Západ opět vítězně, počtvrté v řadě !!

V 5. kole KP II západ zajíždělo naše A družstvo na horkou půdu našeho rivala v Heřmanově Městci. Nastoupili jsme poprvé v sezoně téměř kompletní a vyplatilo se nám to. Vítězství 5:3 je opravdu cenné. Další utkání sehrajeme už v novém roce 2020, 12. ledna. Máme dalšího těžšího soupeře, kterým jistě bude Rapid Pardubice B. Výhoda domácích šachovnic bude na naší straně.

K průběhu utkání v Heřmanově Městci. Utkání jsme rozehráli velmi slušně a zejména partie Mirka Tyče se jevila po zisku kvality našeho hráče jako jasně vyhraná. A dále skvěle stáli Jirka Dunajčík a Pavel Švanda. Proto jsem po zvážení přijal nabízenou remízu od Lukáše Starého a stejně ochotně byla přijata remíza od Vojtěcha Starého Jirkou Jurou na 8. šachovnici. A vzápětí přišla očekávaná výhra Mirka Tyče. Stav byl 2:1 a k tomu vyhlídky na další výhry našich hráčů. Proto logicky byla přijata i další remíza na 7. šachovnici Milanem Vančurou. Potom sice velkou výhodu probendil Jirka Dunajčík a musel remizovat, avšak vítězství si nenechal ujít Pavel Švanda a bylo to už vedení o dva body 4:2. Hrály se poslední dvě partie a v nich jsme viděli zisk minimálně půl bodu v partii Marka Štolovského. Jeho soupeř však udělal hrubou chybu a bylo rozhodnuto, vedli jsme už 5:2. Poslední partii hrál Michal Jareš, vcelku nesmyslně obětoval figuru, soupeř se mu vcelku snadno ubránil a přes heroickou houževnatost Michala jsme o půl čtvrté odpoledne zaznamenali jedinou prohru. Výsledky najdete jako obvykle v soutěžích družstev.

Všem našim hráčům děkuji za vzorný přístup k utkáním a zejména k tomu zde komentovanému a letos poslednímu. Přeji všem pěkné Vánoce a hodně úspěchů a zdraví v roce novém.

Lubomír Šilar, kapitán družstva