V sobotu 13. června jsme ve Svitavách potvrdili postup do 1. české ligy mladšího dorostu a současně jsme vítězi Krajského přeboru družstev žáků !

Náš spolek slaví velký úspěch, když poprvé v historii jsme postoupili na republikovou scénu a v sezoně 2020/2021 si zahrajeme v 1. lize mladšího dorostu. Čekají nás zde atraktivní soupeři například z Jižní Moravy a Královéhradeckého kraje.

V posledních dvou utkáních krajského přeboru jsme hráli opět v základní sestavě (jako v celé soutěži) a dosáhli jsme nejprve důležitého vítězství potvrzujícího postup s nebezpečným družstvem Svitav. Vyhráli Michal Jareš, Radek Roub a Jakub Tyč, remízou skončily partie Jakuba Nešpůrka a Jana Rožka, tedy celkově vítězství 4 :2. V závěrečném kole jsme hráli s družstvem Hlinska a zřejmě s vidinou už jasného postupu jsme soupeře natolik podcenili, že jednu chvíli to vypadalo na naši prohru. Vítězství 5 :1, kterého jsme nakonec dosáhli nepatří k opravdu zaslouženým a v bojích v 1. lize by takový výkon určitě skončil vždy fiaskem … Prohrál jen Honza Rožek, ale ….

Děkujeme touto cestou, že k postupu nám výrazně pomohl „host“ Michal Jareš. Náš odchovanec hraje nyní za pardubické Polabiny 2222 v extralize dorostu. Pochvalu za splnění postupového předsevzetí však zasluhují všichni hráči.

Soutěž hrálo i naše B družstvo. Hrálo ve Svitavách o černého Petra s družstvem Hlinska. Ve vzájemném utkání jsme museli nutně zvítězit, nakonec to byla remíza, když body získali Jakub Hrdlička, Kristýna Pařízková a Adam Vitvar. Poslední utkání sehrálo béčko se Svitavami a museli jsme spolknout hořkou pilulku v podobě prohry 0:6. Naše družstvo sbíralo v soutěži zkušenosti, snad je hráči uplatní už v blízké budoucnosti !

Snahou Komise mládeže v nové sezoně bude do KPŽD zapojit co nejvíce šestičlenných žákovských družstev. Proto je pravděpodobné, že si béčko účast v této soutěži přes letošní poslední 8. místo uchová.