Východočeský pohár šestičlenných družstev žáků (VPDŽ), odehrána první dvě kola

Pardubice, v sálu Jana Kašpara na Krajském úřadu v Pardubicích byl 25. února zahájen 2. ročník VPDŽ za účasti 8 družstev. Na základě výsledku našeho C družstva v Krajském přeboru družstev žáků jsme měli mezi touto osmičkou našeho zástupce.

V prvním dopoledním utkání jsme hráli se silným družstvem Pandy Rychnov nad Kněžnou B. Po dramatickém boji jsme poprvé v krátké historii našeho spolku nad družstvem Pandy zvítězili. Výsledek byl těsný 3,5:2,5. Na předních šachovnicích měl převahu náš soupeř, když na 1. i 2. šachovnici prohráli naši Jan Hrdlička a Jan Pádivý a na 3. šachovnici pouze remízu zaznamenal Daniel Málek, když zkazil vyhranou koncovku. Na 4.-6. šachovnici jsme dominovali my. Zde  jsme všechny partie vyhráli (Tomáš Hrdlička, Tomáš Kloud a Tereza Krátká) po velmi dobrých výkonech našich hráčů.

Odpolední utkání se nám výrazně nepovedlo, prohráli jsme 2,5:3,5 s družstvem Náchoda. Své slabší chvilky si vybrali Daniel Málek, Jiří Hlaváček a Tomáš Kloud a na 1:3 upravila stav Tereza Krátká (u ní je letos vidět  patrný výkonnostní růst). Naději na celkovou remízu vykřesal svým vítězstvím Václav Seidl. O výsledku a naší docela zbytečné prohře rozhodla partie na 2. šachovnici. Jan Pádivý přijal nabídku remízy od své soupeřky v domnění, že nemůže svým králem uniknout z věčnému šachu…  Krátká analýza po partii ukázala, že náš hráč podlehl iluzi, o věčný šach se nejednalo.

V poháru nám patří průběžně 4. místo, které bychom měli v závěrečných dvou kolech (25. března v Hradci Králové) vylepšit, protože budeme hrát s papírově slabšími soupeři, Lípou Hradec Králové B a Podzvičinskou šachovou školou Lázně Bělohrad, tedy družstvy, které jsou v průběžné tabulce pod naším družstvem.