4. kvalifikace KP jednotlivců pro kategorie HD 10 – HD 16 ve Svitavách.

V sobotu 5. února naši mladí borci zajížděli v počtu 13 (nejvíce v rámci PDŠS) ke kvalifikaci o finále KPJ ve Svitavách. A opět jsme byli úspěšní.

V kategorii HD 10 jsme měli želízko v ohni v podobě „objevu roku“. Je jím Mikuláš Hrstka (nar. 2013), který navštěvuje šachový kroužek v DDM Kolín. Před turnajem měl za sebou necelých 10 schůzek v kroužku a v 3. kvalifikaci v Pardubicích, kde skončil šestý. Ve Svitavách s přehledem zvítězil, když z 9 partií získal 8,5 bodu. Mikuláš hraje s velkým zaujetím (neustále i nahlas 🙂 komentuje vše kolem sebe. Má na svůj věk až neskutečné znalosti ze šachové historie i současnosti. Pokud mu elán a chuť do hry vydrží, potom to může v šachu dotáhnout daleko. Dále v této kategorii startoval Karel Kápička, který se rovněž zlepšuje. Získal 5 bodů z 9 partií a společně s Mikulášem oba postoupili do finále KPJ ! A svůj první turnaj v kategorii HD 10 sehrál Tomáš Boch, zisk 1,5 bodu znamenal 9. místo mezi 10 účastníky.

Kategorie HD 12 nám přinesla doslova pohádkový úspěch. Naši mladí bojovníci získali 1., 2., 3., 4. a 9. místo mezi 21 účastníky. Zvítězil Jiří Hlaváček, který konečně začíná prokazovat svoji kvalitu. Stříbro získal Jan Pádivý a bronz Jan Boháč. Bramborovou medaili získal Tomáš Hrdlička, který sám za sebe asi příliš spokojen není stejně jako Zdeněk Kápička s místem devátým. Svými výsledky všichni naši hráči prokázali oprávněnost své účasti ve finále KPJ.

V kategorii HD 14 jsme měli 4 zástupce. Skvělou formu potvrdil 4. místem Daniel Málek, který si odskočil zahrát starší kategorii, protože ve svých dvanáctkách má již postup do finále KPJ zajištěn. Vojtěch Kutílek skončil na 9. místě a získal tak postup do finále KPJ. Dále zde za nás startovala Kristýna Pařízková a nováček Markiyan Farat (oba 3 body ze 7 partií).

Celkově pátou medaili za 3. místo získal Jakub Nešpůrek v kategorii HD 16.

Po 4. kvalifikaci máme již zajištěno 19 postupových míst do finále KPJ a tímto číslem vysoko překonáváme ostatní oddíly v kraji.

Celkové výsledky 4. turnaje kvalifikace najdete na chessresults.