Krajské kolo přeboru škol, Svitavy 22. března 2023, ve všech kategoriích dominovaly školy z okresu Pardubice

Ve středu 22. března se již tradičně v MF centru Fabrika ve Svitavách konalo krajské kolo přeboru škol v kategoriích 1.-5.třída ZŠ, 6.-9. třída ZŠ + víceletá gymnázia a střední školy a učiliště.

V kategorii 1.-5. třída zvítězilo družstvo ZŠ Smetanova Přelouč ve složení Daniel Málek, Jan Boháč, Jan Semerád a Matyáš Kryštof. Družstvo pod vedením trenéra Miroslava Tyče postoupilo do celostátního finále společně s družstvem ZŠ Štefánikova Pardubice (Tomáš Hrdlička, Jiří Hlaváček, Ondřej Suchánek a Martin Řehák), které obsadilo 2. místo. Sestavy obou vítězných družstev tvoří žáci našeho spolku ! Celkem v této kategorii hrálo 14 družstev ze škol Pardubického kraje.

V kategorii 6.-9. třída zvítězilo družstvo Gymnázia Dašická Pardubice v sestavě Jakub Nešpůrek, Šimon Stefan, Václav Seidl a Jan Hrdlička (všichni jsou členy našeho spolku !!).  Společně s tímto družstvem postoupilo do celostátního finále družstvo Gymnázia Lanškroun. Celkem hrálo 16 družstev.

V kategorii středních škol se bojů o postup nemohlo účastnit družstvo Gymnázia Pardubice Dašická (lyžařský výcvik). Družstvo zažádá o postup (divokou kartu) KM ŠS ČR.  Tuto kategorii vyhrálo družstvo Gymnázia Svitavy a vynikající 2. místo a postup si vybojovalo družstvo Gymnázia Mozartova Pardubice ve složení Martin Stoček, Lukáš Lihotský, Le Hoang Anh Quan (bývalý člen spolku)  a Adriana Píšová. Celková účast 22 družstev je úctyhodná a potvrzuje se znamenitý fakt nárůstu obliby šachu mezi středoškolskou mládeží.

Okres Pardubice získal 4 postupová místa do celostátního finále ze 6 možných !! Celostátní finále se bude konat v červnu ve Zlíně.