1. liga mládeže, 6.-7.kolo, Pardubice 21. ledna, zisk důležitého bodu nám dává slušnou naději na udržení v soutěži

Sál Jana Kašpara na KÚ Pardubice byl v sobotu 21. ledna zadán pro klání 6. – 7. kola 1. ligy mládeže, skupiny C.   O ligové body zde  bojovala 4 družstva. Silný Gambit Jihlava se v 6. kole utkal s našimi mladými a byl velikým favoritem. Situace v tabulce nám však velela neprohrát a získat body. Podařilo se nakonec získat bod jeden za remízu 3:3 a ten může mít v konečném účtování cenu zlata. V utkání se vyznamenali naši hráči Jakub Nešpůrek a Jan Hrdlička, kteří špatné pozice přetavili ve vítězství ! Třetí bod jsme získali za remízy Radka Rouba a Adama Vágenknechta. Nedařilo se Václavu Seidlovi a Šimonu Stefanovi, kteří své partie prohráli. Celé družstvo zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a slušný výkon !

V odpoledním utkání jsme se utkali s průběžným lídrem soutěže a výsledek byl jednoznačný. TJ Náměšť nad Oslavou nám udělila lekci 5:1 po vcelku jednoznačném výsledku 1:5. Z našich remízovali Jakub Nešpůrek a Radek Roub (prvně jmenovaný po heroickém výkonu a chybě soupeře v samotném závěru partie. Prohráli Šimon Stefan (vyhranou partii !), Václav Seidl, Jan Hrdlička a Hugo Hejzlar (hrubá chyba v remízové pěšcové koncovce).  Ukazuje se, že druhé utkání v jednom dni je naší slabinou, ne všichni hráči se dokáží plně koncentrovat na hru v šesté a další hodině hry. 

O našem osudu rozhodně závěrečné soustředění ve dnech 21.4. – 23.4. v Náměšti nad Oslavou. Los nám přidělil hratelnější soupeře než našim konkurentům v boji o udržení. Všechna družstva s výjimkou našeho mají ve zbývajících 4 utkáních dva silné soupeře z čela tabulky. Naše družstvo ani jednoho. Pokud zvládneme dvakrát po sobě odehrát  dvě partie běhen jednoho dne v plné koncentraci, pak naše naděje na záchranu může uspět.