Remíza v utkání 7. kola KP II Západ v Chrudimi nám komplikuje postupové naděje

V neděli 22. ledna jsme zajížděli k utkání do Chrudimi. Na hrací místnost ŠO Chrudim nemáme příliš dobré vzpomínky a ne jinak tomu bylo i při tomto utkání. Hrací stoly narovnané v jedné (sotva)  polovině hrací místnosti a tudíž skoro nemožnost chození u partie, když hráč není na tahu. Toto jakoby umocňovalo mé pocity před utkáním, že tentokrát nepůjde vše hladce. A opravdu nešlo.

Utkání začalo vcelku dobře. Rychlá remíza Radka Rouba, výhra Honzy Hrdličky a další remíza v podání Milana Vančury. Za stavu 2:1 přichází první komplikace, když Jan Rožek zcela zbytečně ztrácí bez náhrady pěšce a dostává se tak do beznadějné pozice. i když v koncovce různobarevných střelců.

Přichází další dvě remízy v mé partii a partii Jakuba Nešpůrka. Vedeme 3:2 a vzápětí je vyrovnáno po kapitulaci Jana Rožka. Ve zbývajících partiích je pozice Vaška Seidla hladce vyhraná, soupeř našeho borce již jen zkouší někde nachytat … Pozice Pavla Švandy na 1. šachovnici je nevyjasněná, dá se v ní udělat chyba a Pavel ztrácí spoustu času hledáním nejlepších tahů. Velká časová tíseň klepe na dveře. Tu Pavel splněním 40. tahu přežívá, avšak pozice je nadále komplikovaná. Jistý bod v utkání nám přináší přesvědčivá výhra Vaška Seidla, který společně s Honzou Hrdličkou se stávají oporami našeho týmu. Je zde krátká úleva, vedeme v utkání 4 : 3. Avšak soupeř Pavla nachází v partii nebezpečnou protihru a přechází do věžové koncovky s pěšcem více. Pavlovi zbývají na hodinách vteřiny času, 15, 10, 3 – chce se mi křičet „hrej“ !! Pavel nezahrál a je zděšen, co že se to stalo. Prohra na čas v asi již remízové koncovce stanovuje konečný výsledek 4:4. 

Naše postupové šance žijí, ale do značné míry se komplikují i přes remízu Rapidu C se Zaječicemi. Máme nadále tříbodový náskok v tabulce, ale zejména pikantní utkání posledního kola s Rapidem C bude zřejmě naším utkáním „roku“ a vrcholem celé letošní KP II.  Půjde doslova o vše !!