4. kvalifikační turnaj KP jednotlivců, Pardubice, Dům techniky 1. dubna 2023

V sobotu 1. dubna byl náš  Šachový spolek Železné hory pořadatelem závěrečné kvalifikace o účast v krajském přeboru jednotlivců 2023.

Do celkově 5 pořádaných turnajů  (HD 10, HD 12, HD 14, HD 16 a  otevřeného turnaje pro HD 18 a 20 se přihlásilo celkem 163 hráčů a hráček, nakonec však se jich na startu sešlo úctyhodných 152 !.

Ve věkové kategorii HD 10 startovalo 26 chlapců a dívek. ŠSŽH byl zastoupen 4 hráči (Matyáš Kryštof skončil na 3. místě, Jakub Pospěch skončil 12., Viktor Horzenberger  byl 20. a Kateřina Daňová obsadila 23. místo). Do finále KPJ si postup vybojovali Matyáš Kryštof a Viktor Horzenberger .

Ve věkové kategorii HD 12 startovalo 37 účastníků. ŠSŽH reprezentovalo 5 hráčů a hráček (4. skončil Jiří Hlaváček, 6. Ondřej Suchánek, 20. Tomáš Hájek, 34. Sofie Komedová a 36. Karel Kápička). Ve finále KPJ budou hrát Daniel Málek, Mikuláš Hrstka, Jan Pádivý, Tomáš Hrdlička, Ondřej Suchánek, Jiří Hlaváček a Jan Boháč.

Ve věkové kategorii HD 14 hrálo 37 hráčů a hráček. Za ŠSŽH nastoupilo 9 dětí (Daniel Málek vybojoval 2. místo, Tereza Krátká 5 .místo, Tomáš Hrdlička byl 9., Matěj Šuba 11., Tomáš Kloud 15., Vojtěch Kutílek 16., Antonín Rosický 17., Tomáš Staněk 25., Zdeněk Kápička 26.). Ve finále KPJ budou hrát naši Jan Hrdlička, Václav Seidl, Matěj Šuba. Tomáš Kloud dostane divokou kartu za letošní výsledky v soutěžích družstev a finále si zahraje také.

Věková kategorie HD 16 byla sehrána za účasti 30 startujících. ŠSŽH měl v této kategorii 4 účastníky (6. Hugo Hejzlar, 12. Kristýna Pařízková, 19. Marek Farat a 29. Josef Kolínský). Finále KPJ si zahrají  Šimon Stefan, Hugo Hejzlar a divokou kartu dostane Patrik Charvát.

Jako pověřený oddíl pro uspořádání finále KPJ v Horním Bradle 28.4. – 30.4. 2023 máme právo doplnit skupiny finále v jednotlivých kategoriích na sudé počty účastníků. Nominovanými hráči pro toto případné doplnění jsou v kategorii HD 10 Jakub Pospěch a v HD 14 Vojtěch Kutílek.

Právo účasti ve finále KPJ mají dále všechny dívky s ročníkem narození 2004 a mladší a dále všichni dorostenci a junioři nar. 2004-2007.

Všichni hráči a hráčky Šachového spolku Železné hory, kteří získali nebo mají právo účasti ve finále KPJ, dostanou v nejbližších dnech e-mailem výzvu k potvrzení účasti, propozice finále KPJ s objednávkou stravování a ubytování !

V rámci 4. KT se hrál i otevřený turnaj pro věkové kategorie HD 18 a HD 20 s možnou účastí i mladších ročníků narození. Této možnosti si zahrát využilo 22 hráčů a hráček. Z našich zde byli přítomni Jan Hrdlička (8. místo), Adam Vágenknecht (11. místo) a Václav Seidl (15. místo).