Konečné 3. místo ve Východočeském poháru není špatné !

V sobotu 25. března byl závěrečnými dvěma koly dohrán letošní ročník Východočeského poháru družstev žáků. Naše C družstvo zajíždělo ke svým utkáním do Hradce Králové, kde se utkalo se dvěma papírově slabšími soupeři, což se na šachovnicích potvrdilo.

V 1. utkání jsme narazili na družstvo Podzvičinské šachové školy Lázně Bělohrad. K vítězství 5,5 : 0,5 přispěli výhrami Václav Seidl, Jan Pádivý, Daniel Málek, Tomáš Kloud a Tereza Krátká. Remízoval Jiří Hlaváček. Los přisoudil pauzu Tomáši Hrdličkovi.

V 2. utkání jsme měli o poznání silnějšího soupeře Lípu Hradec Králové B. Utkání jsme sice celkem jednoznačně vyhráli 4,5 : 1,5, ale výkony některých našich hráčů neodpovídaly konečnému výsledku. V utkání zvítězili Václav Seidl, Daniel Málek, Tomáš Hrdlička a Tereza Krátká, remízoval Tomáš Kloud. 

Východočeský pohár byl letos velmi vyrovnaný a o pořadí na 2. až 5. místě rozhodovalo skóre, protože všechna družstva získala 13 bodů. 

Souhrnný výsledek našeho družstva:

3. místo   Šachový spolek Železné hory C    7 utkání     4 vítězství     1 remíza     2 porážky    13 bodů   skóre  25 : 17