Krajský přebor družstev žáků (KPDŽ) byl zahájen úvodními třemi koly.

V sobotu 8. října zahájila v zasedací místnosti Domu techniky v Pardubicích naše tři družstva za účasti hostujícího družstva žáků ŠO Hlinsko letošní ročník KPDŽ.  Na pořadu byla všechna vzájemná utkání našich družstev a všechna naše družstva se představila v klání s Hlinskem. 

V 1. kole byla sehráno utkání ŠO Hlinsko – ŠS železné hory D, které mělo jednoznačný průběh a naši podlehli daleko zkušenějšímu soupeři 0:6. Přes jednoznačnou porážku se naši (většinou úplní nováčci) snažili a nedali svoji kůži zadarmo. Sbírání zkušeností určitě přinese své ovoce v blízké budoucnosti. Naše barvy v tomto utkání hájili Vojtěch Kutílek, Zdeněk Kápička, Daniel Káninský, Josef Kolínský, Ondřej Suchánek a Karel Kápička.

Daleko vyrovnanější průběh mělo druhé utkání 1. kola mezi našimi B a C družstvy. Utkání skončilo výhrou C družstva 3.5 : 2,5. Za béčko naplno bodovali Jakub Nešpůrek v partii s Vaškem Seidlem a Patrik Charvát s Jirkou Hlaváčkem, remízoval Karel Tyč s Danielem Málkem. Za céčko celý bod získali Jan Pádivý, který porazil Matěje Šubu, Tomáš Hrdlička porazil Kristýnu Pařízkovou a Tomáš Kloud zvítězil nad Vojtěchem Žďárským.

V 1. utkání 2. kola vyhrálo naše C družstvo nad D družstvem 5:1.  První bod pro déčko vybojoval Zdeněk Kápička výhrou na Jirkou Hlaváčkem. Dále to již byla jednoznačná záležitost céčka. Jan Pádivý porazil Vojtěcha Kutílka,  Tomáš Kloud  Josefa Kolínského, Rostislav Brunclík  Mikuláše Hrstku,  Tereza Krátká Matyáše Kryštofa a  Tomáš Staněk Karla Kápičku.

Ve 2. utkání 2. kola podlehlo naše B družstvo družstvu Hlinska těsně 2,5:3,5.  Celé body pro naše družstvo zajistili Hugo Hejzlar a Jan Boháč půlku přidal Šimon Stefan. Nebodovali Matěj Šuba, Karel Tyč, a Patrik Charvát.

3. kolo přineslo důležitý boj o vedení v soutěži mezi naším céčkem a Hlinskem. Utkání skončilo pro nás šťastnou remízou 3:3. Body pro naše barvy přinesly výhry Jana Hrdličky, Daniela Málka a Terezy Krátké (z jasně prohraného postavení s figurou méně naše hráčka, hrající bílými začala nebezpečně postupovat pěšci na dámském křídle a dopravila jejich dvojici šikovně na 7. řadu, ztracený materiál s výhodou získala zpět a už celkem v pohodě zvítězila). Prohru si připsali na své konto naši Tomáš Hrdlička, Rostislav Brunclík a Tomáš Staněk.

V posledním utkání úvodního trojkola nestačilo D družstvo na B družstvo a podlehlo jasně 0,5:5,5. Remízu pro déčko vybojoval Mikuláš Hrstka a partii s Markem Bezkočkou. Výhry si připsali hráči béčka Hugo Hejzlar, Karel Tyč,  Krystýna Pařízková, Jan Boháč a Vojtěch Žďárský.

Všichni účastníci si zaslouží pochvalu za bojovné výkony, naprostou kázeň při utkáních včetně vzorné docházky hráčů podle předem připraveného rozpisu, díky kterému se nám podařilo zapojit do soutěže téměř celé naše soupisky.