Po heroickém výkonu v Náměšti nad Oslavou jsme se udrželi v 1. lize mládeže !!

Víkend 22.4. – 23.4. byl pro naši mládež doslova klíčový. Hrála se závěrečná čtyři utkání v 1. lize mládeže a čekal na nás nelehký úkol pokusit se o zázrak a zachránit naši přítomnost i v budoucím ročníku této soutěže. Po úvodních 7 kolech bylo na našem kontě hubených 5 bodů a naděje na záchranu tak tkvěla pouze v tom, že  našimi soupeři byla družstva z druhé poloviny tabulky (s výjimkou Chotěboře). 

V prvním sobotním utkání jsme se střetli s velmi nebezpečnou Lokomotivou Brno a vítězství nejtěsnějším poměrem 3.5 : 2,5 bodu bylo (jak se později ukázalo) klíčové pro naše setrvání v soutěži. 

Ve druhém sobotním utkání jsme narazili k našemu překvapení na velmi oslabené družstvo Kuřimi, které nastoupilo pouze se 4 hráči. Jasně jsme zvítězili  4,5 :  1,5 bodu a naděje na záchranu  tím značně narostla.

Nedělní dopolední utkání s posledním družstvem soutěže, Světlou nad Sázavou B,  bylo velmi těsné a vyrovnané a po zahájení byly šance na vítězství spíše na straně soupeře. Po chybách  jejich hráčů jsme však šli do vedení 3 :0 a nakonec zvítězili 4 :2 !!  Tento výsledek nám dal už jistotu záchrany a poprvé jsme si mohli v soutěži (za tři sezony co v 1.lize mládeže startujeme) zahrát utkání, ve kterém nám už „o nic“ nešlo.

Tímto utkáním bylo krajské derby s CHS Chotěboř. Po únavných a psychicky náročných bojích v předchozích utkáních jsme však v tomto utkání značně polevili v úsilí a výsledkem byla naše vysoká porážka 1:5.

Celé družstvo včetně náhradníků si však zaslouží  uznání a palec nahoru za zodpovědný přístup a herní výkon. V příštím ročníku soutěže už by nemusela být naše role v soutěži jen bojem o záchranu. Uvidíme.

V Náměšti nad Oslavou hráli Jakub Nešpůrek. Radek Roub, Šimon Stefan, Václav Seidl, Jan Hrdlička, Hugo Hejzlar, Jan Pádivý a Adam Vágenknecht.  Družstvo budou muset v nové sezoně 2023-24 z věkových důvodů opustit Radek Roub, Adam Vágenknecht a Jakub Tyč.