6 medailí, z toho 3 x zlato, 1 x stříbro, 2 x bronz a 7 postupujících v kategoriích chlapců na M Čech jednotlivců mládeže v šachu !!

Taková je bilance našeho vystoupení na KPJ mládeže, které se konalo ve dnech 28. 4. a 30. 4. 2023 v rekreačním středisku Tesla VRŠOV Horní Bradlo.

Náš oddíl měl  ve většině věkových kategoriích solidní účast, která v součtu čítala 25 mládežníků a ti se rozhodně neztratili mezi ostatními účastníky.

Věková kategorie H 10:   Zde náš oddíl měl dva hráče, kteří skončili ve druhé polovině tabulky. Hrálo zde 15 účastníků. 11. místo obsadil Matyáš Kryštof se ziskem 3 bodů ze 7 partií. a 13. místo Viktor Horzenberger ze 2 body. Oba kluci jsou na počátku své šachové dráhy a platili daň za ukvapenost a zbytečně rychlou hru.

Věková kategorie H 12:   Dalo by se říci, že v této kategorii máme v kraji dominantní pozici, konečný výsledek to dokazuje, předvedený výkon většiny hráčů nikoliv. Ale ať každý posoudí svůj výkon sám. Optimálně jsem očekával postup na M Čech (postupovala 5 hráčů na prvních místech) od tří našich borců, avšak výsledek daleko předčil moje očekávání. Postup si vybojovali 4 !!! Stabilní a hodně dobrý výkon předvedl Jan Boháč, který překvapivě získal titul krajského přeborníka, obsadil 1. místo se ziskem 6 bodů ze 7 partií. Na 3. místě skončil (5/7) Daniel Málek, který předvedl velkou bojovnost a podařilo se mu ve finiši smazat bodovou ztrátu z průběhu turnaje. 4. místo obsadil Tomáš Hrdlička (4,5 bodu) a stejný počet bodů získal Jan Pádivý na 5. místě. 4,5 bodu získal ještě Jirka Hlaváček. To však již díky pomocnému hodnocení na postup nestačilo a celkové 7. místo. 11. místo  se 3,5 bodu získal Mikuláš Hrstka. Stejný počet 3,5 bodu získal Ondřej Suchánek na 13. místě. Se 3 body a 20. místem se musel spokojit Karel Kápička. Celkově zde startovalo 23 chlapců a z tohoto počtu bylo 8 našich.

Věková kategorie H 14:  Skupina se hrála za účasti 25 borců, z toho 7 našich. A také zde jsme hráli znamenitě. Skvělý tandem předvedla dvojice Jan Hrdlička (1. místo a 6,5 bodu/7 partií ) a Václav Seidl (2. místo  a 5,5 bodu). Oba postupují na M Čech. Další naši: 7. Matěj Šuba (4,5 bodu), 11. Tomáš Kloud 3,5 bodu, 17. Vojtěch Kutílek 3 body, 19. Zdeněk Kápička 3 body, 24. Antonín Rosický 2 body.

Věková kategorie H 16:  Zde na nás čekal kopec smůly. Šimon Stefan (6. místo 4,5 bodu) a Hugo Hejzlar (7. místo a rovněž 4,5bodu) hráli v průběhu celého turnaje na prvních šachovnicích. Oběma nakonec k postupu chyběla půlka bodu. Zde hrál ještě Patrik Charvát, 20. místo se 2,5 bodu. Hrálo zde 24 chlapců.

Ve společném turnaji věkových kategorií HD 18 – HD 20 jsme měli další 3 zástupce, kteří podali docela dobré výkony v silné konkurenci. Nejlépe si zde vedl Jakub Nešpůrek (6. místo a 4,5 bodu a postup do polofinále M ČR!), na 11. místě skončil Radek Roub se 4 body a 16. byl Adam Vágenknecht rovněž se 4 body. Ve skupině startovalo 26 mládežníků.

V turnajích dívek jsme měli zastoupení v turnaji kategorií D 14 – D 16. V kategorii D 14 získala zlatou medaili Tereza Krátká se ziskem 4,5 bodu ze 7 partií. Kristýna Pařízková v kategorii D 16 získala bronz (2,5 bodu ze 7 partií).

Výsledky našich dívek podtrhly naše celkově výborné vystoupení v KPJ !!