Úspěšné vystoupení na Krajském přeboru družstev mladších žáků v Ústí nad Orlicí, áčko celkově druhé, béčko třetí !!

V sobotu 2.4.2022 ráno naše velká výprava mladších žáků zamířila do Ústí nad Orlicí, prokázat nejen svou kvantitu ale tentokrát i svou kvalitu. Obojí se podařilo na 100 % a zejména se můžeme pochlubit postupem na MČR družstev mladších žáků díky 2. místu našeho A družstva.

složení a výsledky A družstva:   

Jan Hrdlička (6/7) – Daniel Málek (4,5/7) – Václav Seidl (5,5/7) – Tomáš Hrdlička (5,5/7) – Tereza Krátká (5/7) – Ondřej Suchánek (7/7).  Družstvo nemělo žádnou velkou slabinu. Daniel Málek dobře ustál náročnost 2. šachovnice a mimo jiné zle potrápil přes porážku velkého favorita Vojtu Starého z Polabin. Ondřej Suchánek zaznamenal absolutní 100 % výsledek  a výtečně se do družstva zařadil. Úspěšné bylo také zařazení hosta z Rapidu Pardubice, Vaška Seidla.  Své místo v sestavě potvrdili také oba Hrdličkové a Tereza Krátká

složení a výsledky B družstva:

Matěj Šuba (4/7) – Jiří Hlaváček (3,5/7) – Jan Pádivý (5,5/7) – Tomáš Kloud (3,5/7) – Mikuláš Hrstka (6/7) – Zuzana Stryková (4/7).  Celkově 3. místo béčka bylo mým přáním a stalo se ! Družstvo mělo vcelku vyrovnané výkony. Občas se něco nepodařilo (zbytečné porážky Jirky Hlaváčka na začátku turnaje, úplně zbytečný pat Honzy Pádivého v utkání s Hlinskem). A naopak hodně dobrý výkon s naším áčkem a celková remíza 3:3. I zde nikdo není pod 50 % bodového zisku !! Přitom Matěj Šuba, Tomáš Kloud, Mikuláš Hrstka a Zuzana Stryková byli teprve nedávno zaregistrováni u Českého šachového svazu.

složení a výsledky C družstva:

Jonáš Dymák (2/6) – Vojtěch Kutílek  (2/6) – Zdeněk Kápička (2/6) – Tomáš Staněk (4,5/6) – Karel Kápička (2/6) – Katka Daňová (2/6).  U céčka se projevilo několik skutečností. Děti z Třemošnice mají málo odtrénováno (kroužek se rozjel teprve 25. března), Jonáš Dymák málo praktické hry i tréninku. Tomáš Staněk svým výkonem družstvo podržel. Hůře to dopadlo s jeho mikinou, kterou si v rozhodujícím okamžiku nepodržel a tak zůstala v DDM v Ústí nad Orlicí. Katka Daňová hrála svůj první vážný turnaj. 7. místo družstva v celkovém pořadí není oslnivé ale ani špatné.

D družstvo ve složení Filip Výborný (1/6) – Martin Řehák (1/6) – Antonín Rosický (1,5/6) – Jakub Řehák (0/6) – Matyáš Kryštof (4/6) hrálo pouze v pěti (bez povinné dívky). Všichni se snažili o co nejlepší výsledek, což dokázal především Matyáš Kryštof.

Všem dětem je potřeba poděkovat za vzorné chování (mimo jiné se během turnaje všichni obešli bez mobilů) a příkladnou reprezentaci našeho klubu. Vše proběhlo hladce, společné srazy hráčů ráno na nádražích a také cestování vlakem i auty rodičů