Utkání nevyužitých šancí.

V 6. kole Krajské soutěže Západ naše C družstvo přivítalo 19. ledna v Týnci nad Labem vedoucí ŠO Chrudim C. V utkání jsme bohužel ani zdaleka nevyužili všech svých šancí a prohráli jsme 1,5 : 3,5 bodu.

První skončila partie na 4. šachovnici, kde Honza Rožek získal rozhodující materiální výhodu, kterou však nedokázal využít k vítězství a pouze remizoval. Další dělbou bodu byla ukončena partie na 3 šachovnici, kde Vojta Štolovský rovněž nedokázal proměnit výhodu v celý bod. Tím se naše šance v utkání snížily na minimum, protože na 2. a 5. šachovnici měli velkou výhodu naši soupeři a moje partie po mé hrubce skončila jen remízou. Jakub Nešpůrek srdnatě bojoval proti daleko zkušenějšímu soupeři, vytvořil si blokovanou pozici. O jeho prohře však rozhodlo velmi špatné postavení jezdců a ztráta jednoho z nich. Jan Hrdlička ztratil brzo v zahájení pěšce a kromě toho centralizoval svého krále bez rochády při plné šachovnici nepřátelských figur. Potom sice bojoval jako lev, žel k záchraně partie to nevedlo. Hlubší analýzu partií provedu s našimi hráči na tréninku.

Utkání se mi jako celek líbilo, bojovnost mu nechyběla. Byla to velká škola našich mladých hráčů a také zisk cenného materiálu k rozboru partií.