Vydřené vítězství v 7. kole KP II v Chrudimi

V neděli 26. ledna jsme sehráli další utkání v KP II s ŠO Chrudim B. Měli jsme z tohoto utkání obavy, protože všechna předchozí utkání jsme vždy prohráli. A obavy o výsledek se skutečně potvrdily, protože náš soupeř byl houževnatý i přes skutečnost, že je na chvostu tabulky soutěže.

Protože jsem byl hodně zaměstnán svou partií, nestačil jsem naplno sledovat boje na jednotlivých šachovnicích. Tak jenom stručně uvádím, že Jakub Nešpůrek na poslední šachovnici vyhrál v hodně zablokované pozici. Mirek Tyč svého soupeře doslova umačkal. Vedení nám dlouho nevydrželo, když soupeř srovnal průběžný stav. Prohráli Jiří Dunajčík a Marek Štolovský na 3. resp. 4. šachovnici. Po těchto prohrách jsme naštěstí měli k dispozici už jen vyhrané či remízové pozice. Nejprve na 3:2 pro nás upravil vítězstvím Milan Vančura a potom remizoval Jirka Jura. Na vítězství v utkání jsem zabodoval já a konečných 5 : 3 vzniklo po remíze Michala Jareše.

Smůla v Chrudimi byla tedy prolomena a jsme pořád ve hře o krajský přebor I. třídy. V dalším utkání nás čeká v Týnci nad Labem nás nejvzdálenější soupeř TJ Štefanydes Polička B.